Phoenix Contact, Paderborn

Remont budynku administracyjnego

inwestor: Phoenix Contact GmbH & Co. KG

Miejscowość: Paderborn

Phoenix Contact GmbH & Co. KG to działający globalnie koncern zatrudniający ponad 13.000 osób. Firma ma siedzibę główną w Blomberg (Niemcy) i jest światowym liderem w zakresie złączek szynowych, złącz przemysłowych i automatyki przemysłowej. Doświadczenie to wykorzystywane jest również w pracach na terenie firmy. Na przykład przy remoncie ponad dziesięcioletniego budynku administracyjnego, który firma Phoenix Contact kupiła od producenta opraw oświetleniowych Hella. Budynek zlokalizowany w Paderborn przystosowany został no nowej branży – Contact Power Supplies GmbH (zasilanie energią elektryczną). Dla kierownictwa firmy ważnym elementem był możliwie najwyższy komfort dla pracowników. Odpowiednio wysokie były więc wymagania stawiane klimatyzacji.

Firma Phoenix Contact zdecydowała się na kasetę klimatyzacyjną KaCool w wersji sufitowej (103 sztuk) i ściennej (2 sztuki). Pierwszym argumentem przemawiającym za wyborem firmy Kampmann były krótkie czasy dostaw. Jednak już wkrótce okazało się, że Kampmann jest idealnym partnerem dla specjalisty od automatyki przemysłowej.

Urządzenia firmy Kampmann dają się bez problemu zintegrować z systemem automatyki budynku, również z własnym systemem Phoenix Contact. Kasety klimatyzacyjne KaCool są centralnie sterowane przez ten system, a ponadto zintegrowane z całym systemem budynku. Ta możliwość oraz kompetentne doradztwo inżynierów firmy Kampmann były dla Phoenix Contact decydującymi kryteriami.

Oprócz centralnego sterowania (za pomocą protokołu Modbus) możliwa jest indywidualna regulacja temperatury w pomieszczeniach. W tym celu zainstalowano 66 urządzeń KaController. Wysokiej jakości pokojowe panele obsługi Kampmann są łatwe w programowaniu i intuicyjne w obsłudze.

W praktyce kasety KaCool sprawdzają się jako niezawodne i nierzucające się w oczy urządzenia zapewniające optymalny klimat w biurach. Estetyczna obudowa świetnie komponuje się z sufitem podwieszanym, a wentylator – napędzany wydajnym silnikiem EC – jest niezwykle cichy.

Wbudowane produkty

KaCool D AF

KaCool D AF

Kaseta sufitowa z AtmosFeel dla maksymalnie przytulnej atmosfery w pomieszczeniach.
KaCool D HY

KaCool D HY

Kaseta sufitowa do ogrzewania, chłodzenia i filtracji. Zgodność z wymogami higieny wg VDI 6022.