Produkt został zapisany na
liście zapamiętanych.
Poprzez ikonę w pozycji menu Produkty przejdą Państwo do listy zapamiętanych.
BPI Francja, Maisons-Alfort

BPI Francja, Maisons-Alfort

Bank inwestycyjny buduje nowe centrum szkoleniowe

Swobodny widok na Marnę dzięki konwektorom podłogowym

Inwestor:
BPI Francja
 
Dane projektu:
Miejscowość:


Cechy

  • Patrząc na położenie Maisons-Alfort na mapie, trudno uwierzyć, że ta licząca 50 tys. mieszkańców miejscowość jest samodzielnym miastem: jest ona całkowicie pochłonięta przez obszar metropolitalny Paryża. Od centrum stolicy Francji dzieli ją zaledwie dziesięć kilometrów. Na mapie widać także inną rzecz: to tutaj rzeka Marna wpada do Sekwany. Z Quai Fernand Saguet rozciąga się wspaniały widok na Marnę z jazem, który dostosowuje poziom wody do poziomu Sekwany. To właśnie tutaj bank BPI France zbudował nowe centrum szkoleniowe.
  • BPI France jest publicznym bankiem inwestycyjnym specjalizującym się w doradztwie biznesowym, wsparciu innowacji, finansowaniu partnerskim i wspieraniu transformacji cyfrowej. Nowe pięciokondygnacyjne centrum szkoleniowe w Maisons-Alfort to budynek w kształcie sześcianu z sięgającymi podłogi oknami po stronie Marny. Aby nie zasłaniać pięknego widoku, zainstalowano tu konwektory podłogowe firmy Kampmann.
  • Efektywne ogrzewanie i chłodzenie przy niskim poziomie hałasu – oto Katherm HK. Konwektory HK wyróżniają się potężną wydajnością, szczególnie w trybie chłodzenia, kiedy trzeba pracować niejako wbrew prawom natury: są zoptymalizowane pod kątem tzw. „zwarcia”, kiedy to wydmuchiwane chłodne powietrze zbyt szybko opada i jest ponownie zasysane przez konwektor.
  • Konwektory Katherm HK dla oddziału BPI zostały wykonane na zamówienie: puste elementy i indywidualne skosy pozwoliły ułożyć konwektory przed frontami okien w postaci nieprzerwanego pasa. Są one ponadto wyposażone w przyłącze powietrza nawiewanego. Standardowo konwektory Katherm HK spełniają wymogi higienicznie normy VDI 6022, a ich wydajność jest mierzona zgodnie z normą DIN EN 16430.
  • Konwektory Katherm HK w Maisons-Alfort sterowane są za pomocą KaControllerów i termostatów w pomieszczeniach.


Zainstalowane produkty
Pokaż listę wszystkich obiektów referencyjnych