Dane BIM dla podłogowych kanałów grzewczych Katherm NK i Katherm QK

Pobierz bezpłatnie

Od niedawna dostępne są do pobrania dane BIM (Building Information Modeling) dla podłogowych kanałów grzewczych Katherm NK i Katherm QK firmy Kampmann. Inne modele produktów oferowane będą wkrótce.


Wykorzystaj modele produktów wraz w wymiarami i wszystkimi niezbędnymi danymi technicznymi do tworzenia projektów zgodnych ze standardem BIM! Pobierz bezpłatnie: http://magicloud.com/M/kampmann 

 

Dane BIM

 

Building Information Modeling (BIM)
Pod pojęciem Building Information Modeling (modelowanie informacji o budynku) kryje się metoda projektowania w budownictwie mająca na celu centralne zarządzanie wszystkimi informacjami dotyczącymi projektu (źródło: Przewodnik BIM dla Niemiec). W USA, Wielkiej Brytanii czy krajach skandynawskich BIM jest już standardową metodą realizacji projektów, dlatego przedsiębiorstwa działające międzynarodowo muszą zapoznać się z systemem BIM i oferować dane w odpowiednim formacie.

 

Zalety BIM
Główną zaletą BIM są wyczerpujące, swobodnie dostępne i użyteczne dla wielu użytkowników informacje o budynku i produktach. Ta różnorodność i szczegółowość informacji zapewnia uczestnikom projektu większe bezpieczeństwo w zakresie planowania, terminów i kosztów. Różne źródła danych są dzięki temu lepiej powiązane, informacje bardziej precyzyjne, a obliczenia dokładniejsze.

 

Modele produktów dla programów AutoCAD, Revit i MagiCAD
Modele produktów dostępne są dla użytkowników programów AutoCAD, Revit i MagiCAD. Do udostępniania danych BIM firma Kampmann GmbH wykorzystuje MagicCloud, platformę informatyczną fińskiego przedsiębiorstwa Progman Oy. Firma ta znana jest ze swojego oprogramowania BIM o nazwie MagiCAD – wiodącego oprogramowania projektowego TGA i jednego z najczęściej stosowanych programów BIM w dziedzinie systemów automatyki budynku.

 

Oczywiście oprócz danych BIM nadal oferujemy do pobrania nasze rysunki 2D w formacie DXF/DWG:

 

Rysunki 2D