Zrównoważony rozwój

Kampmann podejmuje globalne wyzwanie działania i zarządzania zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju

Na to ukierunkowane jest nasze zaangażowanie – ekologiczne, ekonomiczne i społeczne. Chcemy również tworzyć nowe rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju i nadal odpowiedzialnie i ekonomicznie rozwijać nasz biznes. Dotyczy to wszystkich działań naszego przedsiębiorstwa – całego łańcucha dostaw. Stale rosnące potrzeby i ograniczone zasoby naturalne wymagają ciągłej optymalizacji działania. Dlatego ważnym aspektem naszej aktywności w zakresie zrównoważonego rozwoju jest intensywne zaangażowanie naszych pracowników, zwiększanie współpracy z naszymi partnerami w całym łańcuchu tworzenia wartości oraz doskonalenie naszych instrumentów oceny, zarządzania i komunikacji.

Klienci firmy Kampmann otrzymują wysokiej jakości markowe produkty spełniające normy DIN. Produkty te wytwarzane są w zakładach w Lingen i Gräfenhainichen (Niemcy) oraz w Łęczycy (Polska), przez doskonale wykwalifikowany personel, przy użyciu nowoczesnego parku maszynowego i trwałych, wysokogatunkowych materiałów. W produkcji seryjnej zbieramy punkty za wyjątkowo szeroką ofertę wariantów, a w sektorze projektowym za spełniające wysokie wymagania techniczne i estetyczne oraz skrojone na miarę rozwiązania. Nasz system zarządzania jakością od 1996 r. w pełni spełnia wymagania certyfikatu TÜV zgodnie z normą DIN EN ISO 9001.

 

Tu znajdziesz certyfikat TÜV.

 


 

Zobacz, jak wygląda produkcja w firmie Kampmann:

  

Centrum Badań i Rozwoju (CBR) pozwala nam utrzymywać i wzmacniać pozycję technologicznego lidera na rynku. We współpracy z wiodącymi naukowymi instytutami badawczymi skupiamy się na produktach zgodnych i ideą zrównoważonego rozwoju

  • o energooszczędnym działaniu,
  • o długiej żywotności,
  • o elastycznej funkcjonalności,
  • z materiałów podlegających recyklingowi.

 

Z korzyścią dla klienta i w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju. Więcej o CBR.

 


 

W sierpniu 2013 r. firma Kampmann GmbH w ramach polityki oszczędzania energii rozpoczęła projekt mający na celu integrację systemu zarządzania energią (EM). Bazą dla tego projektu jest norma EN ISO 50001. Norma ta obowiązuje na całym świecie i służy przedsiębiorstwom i organizacjom do orientacji przy wprowadzaniu systemów zarządzania energią. Certyfikat oparty na tej normie jest też warunkiem dla częściowego zwolnienia ze składki EEG, które nie obejmuje jednak firmy Kampmann GmbH.

Kampmann GmbH nie traktuje jednak braku wsparcia ze strony państwa jako przeszkody, lecz wykorzystuje wytyczne normy jako szansę wspierania polityki energetycznej zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dobrowolne opracowanie systemu zarządzania energią jest krokiem w stronę efektywnego wykorzystania zakładów w Lingen.

 


 

Z pomocą spółki INTERSEROH Dienstleistungs GmbH z Kolonii przyczyniamy się do recyklingu zużytych opakowań.

 

Tu znajdziesz certyfikat recyklingowy.