Produkt został zapisany na
liście zapamiętanych.
Poprzez ikonę w pozycji menu Produkty przejdą Państwo do listy zapamiętanych.

Katherm QX – nowa generacja urządzeń podpodłogowych

Lingen (Niemcy), 18.04.2012. - Zalety nowego systemu podpodłogowego Katherm QX to odpowiedź na zapotrzebowania projektantów: system jest wąski, wykorzystuje każde wolne miejsce i pracuje w oparciu o nowoczesną, energooszczędną technologię. Szczególną korzyść niesie użytkownikom niskotemperaturowych systemów ogrzewania. Autorem tego nowego rozwiązania jest firma Kampmann GmbH, lider rynku systemów podpodłogowych.

 

Wszyscy, którzy chcą wygodnie planować tanie w eksploatacji, modułowe systemy grzewcze, mają teraz do dyspozycji nowy system Katherm QX oferujący wysokie moce cieplne, niską emisję hałasu i różnorodność wymiarów. Szczególnie duże korzyści daje on inwestorom budującym obiekty z nowoczesnymi niskotemperaturowymi systemami grzewczym – tam można całkowicie wykorzystać wydajność tych bardzo cichych urządzeń.

 

Optymalizacja wszystkich komponentów

Katherm QX pracuje w oparciu o konwekcję z wentylatorem poprzecznym napędzanym kompaktowym silnikiem EC i wyróżnia się optymalnie dostosowanymi do siebie komponentami. Opracowanie tego rozwiązania poprzedziły staranne badania w Centrum Badań i Rozwoju firmy Kampmann. Wyniki szeregu pomiarów miały wpływ na konstrukcję tego wysokowydajnego konwektora. W rezultacie równolegle pracujący wentylator poprzeczny tłoczy powietrze przez konwektor równomiernie na całej długości. Ciepłe powietrze przepływa przed oknami i wraca do pomieszczenia.

 

Niższe zużycie energii, bardzo cicha praca

Zainwestowane prace badawcze opłaciły się dla projektantów i ich klientów po wielokroć. Precyzyjnie dostrojona współpraca wszystkich komponentów daje obiektom wysokie moce cieplne przy znacznie niższych kosztach energii elektrycznej. Dzięki temu projektanci mogą znacznie obniżyć zużycie energii i poziom hałasu w swoich projektach. Nawet na pełnych obrotach użytkownicy pomieszczeń słyszą tylko cichy jak szept szum o głośności 31 dB(A).

 

Oszczędność powierzchni i elastyczne wymiary

Do zalet systemu QX należy także oszczędność cennej powierzchni oraz prosta, modułowa konstrukcja. Niewielkie wymiary trzech szerokości kanałów (175, 200 i 225 mm) oraz dwanaście wymiarów długości standardowych (900 do 3100 mm) dają projektantom wiele możliwości. Długość kanałów rośnie w krokach co 200 mm, a luki łączone są krótkimi, pustymi kanałami. W programie są również narożniki oferowane jako moduł standardowy. Zakrywające kratki liniowe lub zwijane dają w efekcie końcowym jednolite pasmo. Oferowanych jest sześć różnych kolorów w aluminium lub stali szlachetnej. Taki wybór daje wszystkim uczestniczącym w procesie planowania wiele swobody w projektowaniu.

 

Akcesoria w kanale

Bogata oferta akcesoriów sprawia, że montaż jest niezwykle prosty. Zasilacz do wentylatora EC 24 V jest zamontowany w urządzeniu. Tam również znajdują się zawory, siłowniki i złączki powrotne. Akcesoria ukryte pod blaszaną osłoną nie rzucają się w oczy i zabezpieczone są jednocześnie przed brudem. Standardowe wyposażenie obejmuje także izolowaną akustycznie płynną regulację wysokości. Projektanci mogą planować zastosowanie systemu Katherm QX w podłogach każdego typu. System z kanałami o wysokości 112 mm nadaje się zarówno do konwencjonalnych wylewek, jak i do podłóg podwójnych i podłóg z pustą przestrzenią.

 

Opcje regulacji

Istnieje wiele opcji regulacyjnych. Standardowo załączone jest wejście sterujące 0-10 V jako złącze regulacyjne do połączenia z systemem automatyki budynku. Oprócz tego możliwa jest regulacja za pomocą łatwego w obsłudze termostatu pokojowego. Alternatywą może być wyposażenie systemu w komponenty KaControl oferujące wszystkie zalety energooszczędnej automatyzacji pomieszczenia.

 

Wyjątkowy serwis

Firma Kampmann, jako godny zaufania partner projektowy, zapewnia wyjątkowo krótkie terminy dostaw systemu Katherm QX. Biura projektowe mogą liczyć na fachowe wsparcie, również w zakresie kompleksowych rozwiązań.

 

Wiodące pod względem technicznym systemy ogrzewania, chłodzenia i wentylacji zapewniają przedsiębiorstwu Kampmann GmbH sukces na rynku międzynarodowym. W zakresie systemów podpodłogowych firma jest liderem na rynku.

 

Więcej informacji: www.kampmann.pl/katherm_qx.

 


 

 

wstecz