Produkt został zapisany na
liście zapamiętanych.
Poprzez ikonę w pozycji menu Produkty przejdą Państwo do listy zapamiętanych.
Przedszkole Caritas, Neuenkirchen

Przedszkole Caritas, Neuenkirchen

Nowy budynek o komfortowym klimacie

Wentylacja: łatwy montaż dla instalatorów

Inwestor:
ALBA Immobilien GmbH, Neuenkirchen
 
Dane projektu:
Miejscowość: 48485 Neuenkirchen


Cechy

 • Nowe przedszkole Abenteuerland (Kraina Przygód) oferuje duże sale dla około 70 dzieci, w tym także dzieci niepełnosprawnych. Stałe doprowadzenie świeżego powietrza z zewnątrz przy optymalnym komforcie termicznym zapewnia kompaktowe urządzenie wentylacyjne. Urządzenie Airblock KG w wersji odpornej na warunki atmosferyczne umieszczone jest dyskretnie na dachu budynku.
 • Airblock KG to wstępnie skonfigurowane kompaktowe urządzenia wentylacyjne firmy Kampmann oferowane w licznych wersjach do montażu w pomieszczeniach i na zewnątrz. Do rekuperacji ciepła oferowane są ukośne płytowe wymienniki ciepła i obrotowe wymienniki ciepła. Zainstalowana tu wersja zapewnia przepływ powietrza do 5600 m 3 /h. Cała gama produktów oferowana jest w sześciu rozmiarach przystosowanych do przepływu powietrza od 1100 do 13.800 m 3 /h.
 • Stopień rekuperacji ciepła wynoszący 76% oznacza w praktyce stale niskie koszty eksploatacji dla ośrodka Caritas. Ukośny płytowy wymiennik ciepła uniemożliwia mieszanie się powietrza nawiewanego ze zużytym powietrzem wywiewanym. Wbudowany dogrzewacz umożliwia doprowadzenie ogrzanego powietrza nawiewanego, co zapobiega przeciągom.
 • Urządzenie Airblock KG dostarczane jest w pełni zmontowane, dzięki czemu każdy instalator może je zainstalować i uruchomić szybko i niedrogo. Urządzenie dostarczane jest w jednym kawałku na ramie podstawowej; montaż obudów na miejscu nie jest konieczny. Ponadto odcinek regulacyjny wykonany jest jako obwód mieszający w urządzeniu wentylacyjnym i zmontowany w komorze orurowania. Podzespoły są zabezpieczone prze mrozem, nie muszą więc być oddzielnie izolowane przez instalatora i dzięki temu są w każdej chwili dostępne.
 • W pełni zautomatyzowany system regulacji KaControl jest już zainstalowany w urządzeniu. Standardowe oprogramowanie zawiera następujące funkcje regulacji:
 • Regulacja temperatury:
 1. stała temperatura powietrza nawiewanego
 2. regulacja temperatury w pomieszczeniu
 • Regulacja przepływu powietrza:
 1. regulacja ciśnienia w kanale
 2. stała regulacja strumienia objętości powietrza
 3. regulacja jakości powietrza
 • Regulacją zajmują się sami pracownicy przedszkola za pomocą zainstalowanego w budynku pokojowego panelu obsługi KaController, którego obsługa jest całkowicie intuicyjna.


Zainstalowane produkty
Pokaż listę wszystkich obiektów referencyjnych