Produkt został zapisany na
liście zapamiętanych.
Poprzez ikonę w pozycji menu Produkty przejdą Państwo do listy zapamiętanych.

W zależności od wyposażenia maszynowego hal, całkowicie różne czynniki są kluczowe dla efektywnego i zorientowanego na indywidualne potrzeby planowania instalacji grzewczych, chłodzących i wentylacyjnych. Firma Kampmann zna je wszystkie i służy Państwu pomocą, oferując skrojone na miarę rozwiązania.

Wyposażenie maszynowe – a więc rodzaj, liczba, czas pracy (wykorzystanie) i funkcje maszyn w budynkach przemysłowych – stanowi istotny element planowania instalacji grzewczo-wentylacyjnych, ponieważ oddziałuje nie tylko na jedną część obiektu, lecz na cały budynek.

 

Chcielibyśmy to Państwu uzmysłowić na następującym przykładzie: jeśli zapotrzebowanie na ciepło budynku pokrywają już obciążenia wewnętrzne, np. w postaci ciepła oddawanego przez maszyny, wystarczy tylko zoptymalizowane kosztowo ogrzewanie na czas postoju. Jednocześnie sensownym rozwiązaniem jest chłodzenie lub wentylacja poszczególnych pomieszczeń. W najlepszym wypadku część ciepła oddawanego przez maszyny można wykorzystać nawet do ogrzewania innych stref obiektu. Wszystkie te środki znacznie polepszyłyby wydajność całego układu grzewczego i pozwoliłby na oszczędności.

 

Innymi ważnymi czynnikami są emisja zapachu oraz zapylenie przez maszyny, które również należy uwzględnić przy projektowaniu wentylacji, ogrzewania i chłodzenia. Komfort operatora maszyn odgrywa tutaj również znaczną rolę.

 

Dzięki naszemu długoletniemu doświadczeniu w tym sektorze pomożemy Państwu w uwzględnieniu wzajemnych oddziaływań człowieka i maszyn oraz wypracowaniu optymalnych rozwiązań w każdych warunkach. Oferujemy skrojone na miarę rozwiązania do wszystkich budynków.