Produkt został zapisany na
liście zapamiętanych.
Poprzez ikonę w pozycji menu Produkty przejdą Państwo do listy zapamiętanych.

Przy planowaniu instalacji do kościołów i budynków historycznych na pierwszy plan wysuwa się bezpieczeństwo odwiedzających, pracowników i środowiska. Aby je zapewnić, należy przestrzegać rozlicznych przepisów, norm i dyrektyw. Tę część pracy weźmiemy na swoje barki.

Przestrzeganie aktualnych przepisów, rozporządzeń, norm i dyrektyw związanych z bezpieczeństwem oraz ich prawidłowa pod względem technicznym realizacja należą do wymagających, lecz bardzo istotnych zadań w procesie planowania, wykonania i eksploatacji kościołów. Pomagamy w spełnieniu wszystkich niezbędnych zaleceń.

 

Oprócz przepisów ogólnych należy tutaj uwzględnić także różnice w ustawodawstwie poszczególnych krajów. Nieznajomość stosownych przepisów i wytycznych – także regionalnych – może skutkować nieprawidłowym planowaniem, które często niesie za sobą dalsze problemy.

 

Przewertujemy dla Państwa książki, aby uniknąć błędów w planowaniu i związanych z tym problemów i aby zdjąć z Państwa część obowiązków. Dzięki temu będą się mogli Państwo skoncentrować na innych zadaniach.

 

Poniżej można znaleźć mały wybór przepisów, norm i wytycznych, których należy przestrzegać:

 

  • Podręcznik budowy kościołów
  • Obliczanie zapotrzebowania na ciepło wg Krischera i Kasta
  • DIN EN 12831 („Instalacje ogrzewcze w budynkach. Metoda obliczania projektowego obciążenia cieplnego”)
  • VDI 2081 („Wytwarzanie szumów i ograniczanie hałasu w urządzeniach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych”)

 

Chcielibyśmy zaoszczędzić Państwu tej pracy: w wyspecjalizowanym dziale pracuje nasz kompetentny zespół, który odpowie Państwu na wszelkie pytania dotyczące obowiązujących przepisów.