Produkt został zapisany na
liście zapamiętanych.
Poprzez ikonę w pozycji menu Produkty przejdą Państwo do listy zapamiętanych.

Różne rodzaje budynków historycznych niosą z sobą różne sytuacje wyjściowe i specyfikę, które należy uwzględnić w planach instalacji grzewczych, chłodzących i wentylacyjnych. Dla każdego budynku znajdziemy indywidualne rozwiązanie.

Do budynków historycznych, oprócz kościołów, zalicza się także muzea, biblioteki, domy z muru pruskiego, zamki, kaplice lub piwnice – wszystkie te obiekty stawiają inne wymagania wobec wyposażenia technicznego.

 

Z uwagi na zaawansowany wiek budynków, w przypadku kościołów i budowli historycznych, praca planisty koncentruje się przede wszystkim na renowacji i modernizacji. Projektowanie systemów wyposażenia technicznego jest jednak często ograniczone koniecznością ochrony stanu faktycznego – to duże wyzwanie dla każdego, kto po raz pierwszy styka się z takimi wymogami.

 

Ponadto na prace planistyczne wpływ ma również urządzenie i wyposażenie wewnętrzne budynku, które może obejmować zarówno wrażliwe obiekty wystawowe, jak i zabytkowe ołtarze oraz imponujące organy. Każdy taki przedmiot należy uwzględnić w planach, aby spełnić specjalne wymagania.

 

Firma Kampmann jest Państwa partnerem. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w modernizacji budynków historycznych jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednie rozwiązanie do każdego obiektu. Każdy budynek traktujemy indywidualnie i opracowujemy efektywne koncepcje dostosowane do specjalnych potrzeb danej inwestycji.

 

W przypadku pytań nasz zespół jest do Państwa dyspozycji.