Produkt został zapisany na
liście zapamiętanych.
Poprzez ikonę w pozycji menu Produkty przejdą Państwo do listy zapamiętanych.

W kościołach i budynkach historycznych regulacja wilgotności powietrza jest niezwykle istotna, aby nie szkodzić wrażliwemu wyposażeniu wnętrza. Wiemy, jakie parametry należy zachować w poszczególnych budynkach, i służymy Państwu kompleksowym doradztwem.

Przekroczenie wartości granicznych wilgotności powietrza – zarówno w dół, jak i w górę – może skutkować poważnymi problemami, zwłaszcza dla wyposażenia wnętrz. Pomożemy Państwu do tego nie dopuścić!

 

Na przykład w kościołach względna wilgotność powietrza nie może być stale niższa niż 40 proc., gdyż w przeciwnym razie drewno, z którego wykonane są meble i organy, wyschnie. Aby zapobiec takim szkodom, należy zatroszczyć się o niezbędną wilgotność poprzez sztuczne nawilżanie lub precyzyjną wentylację – to jest Państwa zadanie.

 

Innym przykładem są książki i pisma w bibliotekach lub dzieła sztuki w muzeach, które na skutek nieprawidłowej wilgotności powietrza również mogą doznać ogromnych uszkodzeń.

 

Nasz know-how może ustrzec Państwa przed takimi błędami! Wiemy, jakich wartości należy przestrzegać, i służymy Państwu kompetentną pomocą przy wyborze odpowiedniego systemu. Prosimy o kontakt!