Produkt został zapisany na
liście zapamiętanych.
Poprzez ikonę w pozycji menu Produkty przejdą Państwo do listy zapamiętanych.

W ostatnich latach efektywne wykorzystanie energii stanowi gorący temat w branży instalacji grzewczych, chłodniczych i wentylacyjnych.

Wiąże się to z postępującymi zmianami klimatycznymi, koniecznością dostosowania się do przepisów prawa i przede wszystkim z rosnącymi kosztami energii. Nie jest więc niespodzianką, że coraz częściej preferuje się energooszczędne systemy i produkty, gwarantujące zrównoważone wykorzystanie zasobów.

 

Do tej pory wydajne systemy grzewczo-wentylacyjne stosowało się przeważnie w nowym budownictwie, jednak inwestorzy sukcesywnie przekonują się do ich wykorzystania również w modernizowanych obiektach. Jest to w większości wypadków sensowne rozwiązanie, biorąc pod uwagę zarówno aspekty ekonomiczne, jak i ekologiczne. Potencjał wzrostu wydajności jest niezwykle wysoki, należy z niego jednak korzystać w przemyślany sposób. Należy przy tym uwzględnić różne kwestie.

 

Na przykład po wymianie starych generatorów ciepła z reguły obniżają się temperatury w systemie, co powoduje, że stare systemy grzewcze i wentylacyjne nie są w stanie przenieść wymaganej mocy. W efekcie budynek nie jest wystarczająco ciepły. Trzeba więc także wymienić wymienniki ciepła. W tym miejscu zachodzi potrzeba opracowania optymalnego rozwiązania, które opiera się na istniejącej instalacji i jednocześnie oferuje dobry stosunek kosztów do korzyści.

 

Firma Kampmann zapewnia pomoc w znalezieniu właściwych rozwiązań poprawiających wydajność. Nasza szeroka paleta produktów i duże doświadczenie pomogą klientom w planowaniu zorientowanym na wynik.

 

Mogą Państwo skorzystać również z naszych kalkulatorów oszczędności energii: