Produkt został zapisany na
liście zapamiętanych.
Poprzez ikonę w pozycji menu Produkty przejdą Państwo do listy zapamiętanych.

Standardy technologiczne coraz częściej ułatwiają realizację połączeń sieciowych w budynkach. Z tego względu tzw. systemy magistralowe stanowią dla inwestorów i klientów końcowych interesującą alternatywę podnoszącą wartość obiektu.

Ponadto, w zależności od obszaru zastosowań, nadrzędne systemy automatyki budynku lub połączone w sieć części systemu oferują szereg korzyści:

 1. Centralna regulacja systemów grzewczych, chłodzących i wentylacyjnych i dzięki temu większa wydajność. (Przykład: pomieszczenie jest ogrzewane tylko wtedy, gdy się z niego korzysta.)
 2. Centralny nadzór podzespołów elektrycznych i komunikaty o usterkach. Rozwiązanie to ułatwia konserwację/naprawy i zmniejsza ryzyko awarii.
 3. Powiązanie wszystkich obszarów funkcyjnych. (Przykład: chłodzenie biura włącza się tylko wtedy, gdy okno jest zamknięte. Możliwość realizacji za pomocą zestyków okiennych.)
 4. Prosta instalacja.
 5. Elastyczność użytkowania.

Planowanie i projektowanie systemu automatyzacji budynku przed etapem wykonawczym i w jego trakcie wymaga nie tylko wysokich kompetencji w zakresie elektrotechniki, lecz także znajomości wielu systemów. Mimo że tematyka ta zyskuje coraz bardziej na znaczeniu, wiele biur inżynieryjnych zajmujących się wyposażeniem technicznym obiektów (TGA) nie posiada własnych działów planowania systemów automatyzacji budynków lub systemów sterowania. Dlatego klienci są skazani na pomoc zewnętrznych biur inżynieryjnych wyspecjalizowanych w technice pomiarowej i regulacyjnej (MSR).

 

Firma Kampmann oferuje swoim klientom następujące usługi:

 1. Wsparcie przy wyborze odpowiedniego systemu sterowania lub automatyzacji.
 2. Omówienie wad i zalet różnych systemów sterowania i automatyzacji.
 3. Pomoc przy podejmowaniu decyzji o zakresie automatyzacji na podstawie obiektywnych kryteriów oceny.
 4. Doradztwo zorientowane na potrzeby operatora i użytkownika budynku w oparciu o kryteria wydajnościowe (koszty/korzyści).
 5. Wsparcie przy integracji lub podłączaniu systemów Kampmann do istniejących systemów automatyki budynku.
 6. Bezpośrednie uzgadnianie z firmami MSR szczegółów interfejsów systemów Kampmann.