Webinaru_net-zero_PL

Zrównoważony Projekt HVAC dla Budynków Net-Zero

Webinaru

Zapraszamy serdecznie na nasz webinar "Zrównoważony Projekt HVAC dla Budynków Net-Zero".

Nazywam się Maciej Danielak i pracuje na stanowisku Dyrektora Sprzedaży Eksportowej Grupy Kampmann. W naszych webinariach przedstawiamy krótki wgląd w naszą codzienną pracę w obszarze HVAC czyli ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. 

 

Z uwagi na wysoki wpływ na środowisko i zużycie energii w sektorze budowlanym, nowe przepisy w zakresie certyfikacji budynków w tym aspekcie będą wkrótce na porządku dziennym. Jest to oczywiście kolejne wyzwanie dla wszystkich uczestników branży.
Od 2021 roku firma Kampmann intensywnie zajmuje się tematem strategii zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwa oraz wynikającymi z tego pytaniami dla całej branży budowlanej. Dodatkowo, nurtuje nas pytanie, w jaki sposób producent produktów HVAC może wspierać swoich klientów w tym zakresie. Pierwszym rezultatem tego procesu jest publikacja EPD (Deklaracji Środowiskowej Produktu) dla wybranych produktów.

 

Tematy:

  • Dyrektywa dotycząca Efektywności Energetycznej Budynków (EPBD), która promuje poprawę efektywności energetycznej budynków w Unii Europejskiej.
  • Plan działania na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym (CEAP), który zawiera środki związane z gospodarką o obiegu zamkniętym zgodnie z Europejskim Zielonym Ładem.
  • Dyrektywa dotycząca ekoprojektowania/Inicjatywa Produktów Zrównoważonych (SPI), która określa wymagania dotyczące ekoprojektowania produktów związanych z energią w Unii Europejskiej.
  • Certyfikaty środowiskowe budynków (BREEAM, LEED).
  • Ocena cyklu życia produktów (LCA) do oceny wpływu środowiskowego produktów.
  • Deklaracje Środowiskowe Produktu (EPD), które deklarują wpływ środowiskowy produktów przez cały cykl życia.

 

Nie mogę się doczekać Twojego udziału! Zapisz się teraz, udział jest bezpłatny!

 

Termin: 05.12.2023

Czas trwania: od godz. 10.00 do ok. 11.00

Rodzaj seminarium: online

Opłata za uczestnictwo: 0,00 €
Webinary są oferowane bezpłatnie.

Zarejestruj się teraz

Referent

Dr inż. Maciej Danielak, Managing Director

Vita

Od rozpoczęcia studiów w 2000 roku na Politechnice Śląskiej aż do dnia dzisiejszego zajmuję się zawodowo branżą HVAC. Od teoretycznego i naukowego aspektu po praktyczne projektowanie budynków i budowę urządzeń HVAC. Stopnie naukowe uzyskałem we współpracy odpowiednio z Uniwersytetem w Stuttgarcie, Uniwersytetem Berlińskim i Politechniką Warszawską. Zawodowo związany jestem z Kampmann od prawie 14 lat, pełniąc funkcje techniczne, sprzedażowe i zarządcze w spółkach Grupy Kampmann. Prywatnie jestem  mężem i ojcem dwóch uroczych synów.

Komunikuje się w trzech językach: polskim, niemieckim i  angielskim.

Formularz kontaktowy