ABECO Industrie-Computer GmbH, Krefeld

Przyszłościowe ogrzewanie i chłodzenie z wykorzystaniem pomp ciepła

inwestor: ABECO Industrie-Computer GmbH

Miejscowość: Krefeld

Nowa siedziba firmy ABECO stoi jeszcze samotnie - dosłownie na zielonej łące. Przedsiębiorstwo jest pierwszym rezydentem przy Designstraße w Fichtenhain, dzielnicy Krefeld. Można by przypuszczać, że ulica została nazwana ku czci ABECO, ponieważ jej motto brzmi: „Competence in Hardware-Design”. Konkretnie: ABECO produkuje systemy IT dla przemysłu i przedsiębiorstw z branży techniki medycznej i biotechnologii. Robi to z takim powodzeniem, że w 2023 roku firma przeniosła się ze Straelen do nowiutkiej siedziby w Fichtenhain. Firma zainwestowała trzy miliony euro w obiekty produkcyjne i magazynowe, a także biura o łącznej powierzchni użytkowej 1500 metrów kwadratowych. Dzięki temu ABECO jest przygotowana na przyszłość. Podobnie jak technika grzewcza w budynku.

Rozsądnie jest zdecydować się na instalację pompy ciepła w nowym budynku, ponieważ systemy te są zgodne z ustawą o energii budowlanej (GEG), są przyjazne dla środowiska i wydajne. Do swojej nowej siedziby firma ABECO wybrała pompę ciepła KaClima S firmy Kampmann.

KaClima S ma kompaktową konstrukcję i jest niezwykle oszczędna w eksploatacji: Zgodnie z dyrektywą UE, urządzenia mogą posiadać klasę wydajności energetycznej od A++ do A+++. Zmniejsza to koszty energii elektrycznej i sprzyja ochronie środowiska naturalnego. Wybór czynnika chłodniczego także ma wpływ na ochronę środowiska: Kampmann stosuje czynnik R32, osiągając dzięki temu redukcję ekwiwalentu CO2 o nawet 75%, zachowując tę samą wydajność chłodniczą i grzewczą.

Dwie jednostki KaClima S zostały zainstalowane jako rozwiązanie kaskadowe w ABECO w Krefeld. Zapewnia to wiele korzyści podczas pracy przy częściowym obciążeniu, gwarantuje cichą pracę i optymalną modulację w porównaniu z urządzeniem kompaktowym. Tryb odszraniania (defrost) w zimie przebiega bezproblemowo dla różnych urządzeń, a ogrzewanie może być kontynuowane bez ograniczeń i wahań temperatury. Nawet w przypadku usterki, praca w trybie awaryjnym może być przez krótki czas realizowana przez inne urządzenia, dzięki czemu ogrzewanie i chłodzenie jest nadal zapewnione. Inteligentna optymalizacja czasu pracy maszyn master i slave zmniejsza zużycie komponentów i wydłuża żywotność instalacji. Dzięki zoptymalizowanej pracy pod obciążeniem częściowym, kaskada dostosowuje się do rzeczywistego profilu obciążenia budynku, co ma pozytywny wpływ na koszty energii.

Kolejną zaletą pompy ciepła KaClima S jest funkcja chłodzenia. Dzięki temu ABECO może zapewnić swoim pracownikom komfort nawet w szczególnie gorące letnie dni, występujące coraz częściej. I to w całkowicie zautomatyzowany sposób: KaClima S automatycznie reguluje swoją moc wyjściową w oparciu o zmierzone temperatury zewnętrzne. Urządzenie spełnia również rygorystyczne wymagania BAFA i kwalifikuje się do dotacji.

Wbudowane produkty

KaClima S

KaClima S

Rozwiązanie klimatyzacyjne dla zakresu mocy 4 - 30 kW, ze środkiem chłodniczym R32.