Hotel Victory, Erding

Spektakularna rozbudowa parku wodnego

inwestor: Therme Erding GmbH

Miejscowość: Erding

29 basenów, 26 zjeżdżalni 30 saun, 450 prawdziwych dużych palm i ponad 4000 leżanek na powierzchni 185 hektarów – od chwili otwarcia w 1999 roku kompleks Therme Erding stał się największym kompleksem basenów termalnych w Europie. W niektóre dni park wodny ma ponad 10 tys. odwiedzających. W tym kontekście budowa hotelu była absolutnie logicznym posunięciem.

Hotel Victory ma kształt kadłuba statku wzorowanego na HMS Victory, na którym legendarny Lord Nelson budził trwogę we wrogach Korony. Równolegle do hotelu powstał otoczony palmami basen z falami o powierzchni 9 tys. metrów kwadratowych, który idealnie uzupełnia morską atmosferę.

Także w pokojach kontynuowany jest temat marynistyczny: w eleganckich „kajutach” HMS Victory można poczuć się jak na luksusowym jachcie lub na wielkim żaglowcu. Priorytetem jest tu komfort. Logiczne więc, że projektanci wybrali do klimatyzacji pomieszczeń Venkon EC, ponieważ konwektor z dmuchawą jest najcichszy w swojej klasie. Klimatyzuje on, ogrzewa i filtruje powietrze, zapewniając przyjemny klimat pomieszczenia zgodny z normą VDI 6022. Goście mogą ustawiać temperaturę pomieszczenia samodzielnie za pomocą panelu dotykowego na ścianie pokoju. Po otwarciu okien Venkon EC wyłącza się automatycznie.

Venkon EC Fan Coil wykorzystuje innowacyjną technologię EC pozwalającą zaoszczędzić do 70 procent energii. Jest on regulowany bezstopniowo i bardzo wydajny nawet przy niskich prędkościach obrotowych, pracuje optymalnie na wszystkich obrotach. W Erding konwektory zintegrowane są z systemem automatyki budynku.

Wbudowane produkty

Venkon

Venkon

Klimakonwektory, powietrze obiegowe. Ogrzewanie, chłodzenie i filtracja dla maksymalnego komfortu.