JUFA Hotel Hamburg HafenCity, Hamburg

Przyjazny dla rodzin miejski hotel w dzielnicy HafenCity

inwestor: JUFA Hotels

planista: DreSo, Hamburg

Miejscowość: Hamburg

JUFA Hotel Hamburg HafenCity wita swoich gości przyjaznym, wesołym AHOI! i przyjemną kurtyną powietrzną w przedsionku wejściowym, zanim wejdą oni do przestronnego lobby, w którym czekają na nich liczne, przytulne, a zarazem designerskie meble wypoczynkowe. „AHOI!“ nawiązuje do faktu, że hotel znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie hamburskiego portu Baakenhafen. Natomiast kurtyna powietrzna firmy Kampmann sprawia, że chłodne morskie powietrze, często wiejące nad Łabą, pozostaje na zewnątrz.

HafenCity to modna dzielnica, która dopiero się tworzy. Charakter nadają jej stylowe bary, eleganckie restauracje, nowoczesne wieżowce mieszkalne i pełne światowego szyku hotele. JUFA Hotel Hamburg HafenCity wprawdzie wpisuje się w ten charakter, ale zaskakuje swoim konsekwentnym ukierunkowaniem na rodziny: „Najbardziej przyjazny dla rodzin hotel miejski w Hamburgu“, głosi opis sporządzony przez JUFA. Specjalne oferty rodzinne oraz wewnętrzne i zewnętrzne place zabaw podkreślają to twierdzenie. Warunkiem, który musi spełniać nowoczesny hotel, jest również znakomita koncepcja klimatyczna.

Częścią dobrego klimatu jest kontrolowany dopływ świeżego powietrza do pomieszczeń. Zapewnia się w ten sposób nie tylko nieużywane i przyjemne powietrze, ale także jego higieniczną czystość. Hotel JUFA stawia tu rozproszony system wentylacyjny FZAS firmy Kampmann. Zasilanie powietrzem zewnętrznym odbywa się poprzez elewację, co pozwala zrezygnować z zajmujących miejsce szybów zasilających. System FZAS może poza tym u grzać i chłodzić i być indywidualnie regulowany przez gościa zgodnie z jego życzeniem. W hotelu JUFA Hamburg HafenCity zainstalowano 210 systemów FZAS, umieszczając tym samym decydujące komponenty klimatyzacyjne w pokojach.

Tam, gdzie konstrukcja budowlana nie pozwoliła na zamontowanie systemu FZAS, zastosowano konwektory Venkon Fan Coils. Urządzenie stanowi standard w budownictwie hotelowym, ponieważ jest rynkowym liderem cichej pracy. Kolejne kluczowe zalety to wydajność, efektywność i certyfikaty higieniczne.

Warto nadmienić, że zainstalowano tu konwektor podłogowy Katherm QK, który na wewnętrznym placu zabaw chroni pomieszczenie przed wpadaniem zimnego powietrza oraz użyto nagrzewnic budowlanych, co zapobiegło związanym z warunkami atmosferycznymi zimą przestojom budowlanym i przyczyniło się do terminowego otwarcia obiektu.

Wbudowane produkty

Katherm QK

Katherm QK

Konwekcja z wentylatorem poprzecznym EC o małych wymiarach.
Venkon

Venkon

Klimakonwektory, powietrze obiegowe. Ogrzewanie, chłodzenie i filtracja dla maksymalnego komfortu.
UniLine EC

UniLine EC

Ekonomiczna wersja do wszystkich zastosowań standardowych.