NOFFZ Technologies GmbH, Tönisvorst

Nowy budynek zgodny z najwyższymi standardami efektywności energetycznej

inwestor: NOFFZ Technologies GmbH

Miejscowość: Tönisvorst

NOFFZ Technologies GmbH, założona w 1989 r. przez mgr inż. Wilfrieda Noffza, należy do najbardziej innowacyjnych średnich przedsiębiorstw w Niemczech. A innowacja oznacza wzrost: Od momentu założenia firma, która produkuje systemy testowania i automatyzacji dla szerokiej gamy produktów z różnych sektorów przemysłu, stale się rozwija. Na trzech kontynentach, w dziewięciu lokalizacjach pracuje ponad 200 pracowników. Znaczna ich część pracowała w otwartym pod koniec 2023 roku kampusie w Tönisvorst, niedaleko Krefeld (Północna Nadrenia-Westfalia).

Nowoczesny kompleks budynków o powierzchni 5500 metrów kwadratowych stoi na działce o powierzchni 15 500 metrów kwadratowych i obejmuje obiekty badawcze, administracyjne i produkcyjne. Z myślą o dalszym rozwoju, przewidziano tu miejsce nawet dla 300 pracowników. Biura zostały zaprojektowane jako pomieszczenia do elastycznego wykorzystania i są klimatyzowane za pomocą kaset sufitowych. Zrównoważony rozwój i efektywność energetyczna miały szczególne znaczenie dla NOFFZ Technologies GmbH: kampus odpowiada najwyższym standardom wydajności energetycznej EG 40 EE – to istotny krok na drodze ku neutralności klimatycznej firmy. Oprócz systemu fotowoltaicznego o mocy 400 kWp, koncepcja energetyczna obejmuje również pompy ciepła firmy Kampmann.

Pompy ciepła są podstawową technologią epoki transformacji energetycznej. Kto ogrzewa i chłodzi za pomocą pomp ciepła, może się czuć przygotowany na przyszłość: pompy ciepła, takie jak KaClima firmy Kampmann, są nie tylko zgodne z ustawą GEG (o energii budowlanej) i chronią środowisko, ale także zapewniają większą niezależność i niższe koszty eksploatacji, ponieważ są bardzo energooszczędne.

Na dachu nowego budynku NOFFZ w Tönisvorst zainstalowano dwie pompy ciepła KaClima L. Dzięki SG Ready i stykowi przełączającemu EVU, urządzenia spełniają surowe wymagania BAFA, a zatem kwalifikują się do dotacji. W KaClima L krąży niewielka ilość ekologicznego czynnika chłodniczego R32, co pozwala na zredukowanie ekwiwalentu CO2 nawet o 75%, przy zachowaniu tej samej wydajności chłodniczej i grzewczej.

Seria KaClima-L została zaprojektowana dla zakresu mocy od 22 do 98 kW i jest standardowo wyposażona w zintegrowany interfejs Modbus, wyłącznik główny, separator zanieczyszczeń i czujnik przepływu. Precyzyjna kontrola temperatury zasilania zapewnia niezawodną i stałą wydajność podłączonych urządzeń, a tym samym płynną pracę bez wahań.

Wbudowane produkty

KaClima L

KaClima L

Rozwiązanie klimatyzacyjne dla zakresu mocy 22 - 98 kW, ze środkiem chłodniczym R32.