Grzejnik niskotemperaturowy PowerKon LT

Ogrzewanie i chłodzenie pompami ciepła w istniejących i w nowych budynkach

Temperatura wody ma kluczowe znaczenie dla wydajnej pracy praktycznie każdego systemu grzewczego. Wysokość temperatury wody zależy od wybranego połączenia urządzenia grzewczego i odbiorników w instalacji.

Przykładowo ogrzewanie gazowe jest zastępowane przez pompę ciepła, a temperatura zasilania ma zostać zmniejszona. Uzupełnienie grzejnika niskotemperaturowego sprawia, że możliwe są szczególnie niskie temperatury zasilania przy równocześnie wysokiej mocy grzewczej.

PowerKon LT w szczegółach

Najedź myszką na PowerKon LT, aby dowiedzieć się więcej o urządzeniu.

Korzyści grzejnika pompy ciepła

  • Zwiększenie efektywności
  • Mniejsze zapotrzebowanie na energię
  • Niższe koszty grzania
  • Zmniejszona emisja gazów cieplarnianych

PowerKon LT

Wszystkie szczegóły (techniczne).

→ Do strony szczegółów produktu

Heat Pump ready

Dowiedz się więcej o systemach pomp ciepła.

→ Krótkie objaśnienie: Niska temperatura

PowerKon LT: Grzejniki niskotemperaturowy do domu

Już od dawna panuje mit, że pompa ciepła w domach może służyć tylko do ogrzewania podłogowego. Grzejniki ze wspomaganiem wentylatorowym, nazywane także grzejnikami niskotemperaturowymi to komfortowe rozwiązanie do domu.

PowerKon LT szczególnie nadaje się do użycia w nowych budynkach, aby np. w pełni korzystać z funkcji chłodzenia pompy ciepła. Równie dobrze jednak sprawdza się też w starszych domach. Urządzenie PowerKon LT umożliwia bezproblemowe przejście od ogrzewania olejowego lub gazowego na pompę ciepła.

Ponadto, w zależności od uwarunkowań instalacji można je wyposażyć także w funkcję chłodzenia.

→ Wszystkie szczegóły dotyczące PowerKon LT
PowerKon LT

Pompa ciepła w zakresie wysokotemperaturowym

PowerKon LT w pełni wykorzystuje zalety pompy ciepła: niską temperaturę zasilania 35 °C.

Wprawdzie pompy ciepłą często są w stanie dostarczyć wyższą temperaturę, co jednak wiąże się z obniżeniem ich efektywności!

System niskotemperaturowy 35 °C z PowerKon LT pracuje o 25 - 35 % bardziej ekonomicznie niż system o wyższej temperaturze jak 55 °C.

WIDOK SZCZEGÓŁOWY
PowerKon LT

PowerKon LT – grzejnik dla instalacji niskotemperaturowych

  • Wysoka moc grzewcza przy niskiej temperaturze zasilania
  • Możliwe zwiększenie efektywności pompy ciepła o 25 % w porównaniu z systemami wysokotemperaturowymi
  • Umożliwia wykorzystanie trybu chłodzenia pompy ciepła
  • Intuicyjny wyświetlacz dotykowy
WIDOK SZCZEGÓŁOWY

PowerKon LT: Dane wydajnościowe

Za pomocą wyświetlacza PowerKon LT można ustawiać różne stopnie mocy z odpowiednimi poziomami ciśnienia akustycznego. W trybie automatycznym regulacja PowerKon LT odpowiada za dopasowanie wentylatora zależnie od potrzebnej mocy grzejnika.

Alternatywnie można wybrać trzy stopnie, aby np. na stopniu III wprowadzać do pomieszczenia maksymalną moc i zapewnić szybkie nagrzewanie pomieszczenia lub odwrotne, osiągnąć na biegu I w miarę możliwości cichy tryb roboczy.

PowerKon LT

Chłodzenie urządzeniami niskotemperaturowymi

PowerKon LT można też stosować do chłodzenia pomieszczenia. W tym celu jest ono zasilane przez pompę ciepła pracującą w trybie rewersyjnym. Rozróżnia się chłodzenie suche i mokre. Chłodzenie suche jest zawsze możliwe przy dostepnej funkcji chłodzenia pompy ciepła.

Chłodzenie mokre umożliwia przez znacznie niższą temperaturę osiąganie wysokich mocy chłodniczych, ale w następstwie tego konieczne jest odprowadzanie kondensatu z PowerKon LT np. do sieci ściekowej oraz konieczne jest odpowiednie zaizolowanie przewodów rurowych izolacją paroszczelną.

PowerKon LT

Wymiary grzejnika niskotemperaturowego

Wymiary grzejnika niskotemperaturowego PowerKon LT są ważnym parametrem przy wyborze odpowiedniego systemu grzewczego dla Twojego domu. Zbyt duży lub zbyt mały grzejnik może powodować problemy i wpływać na wydajność systemu grzewczego.

Grzejnik niskotemperaturowy jest dostępny w różnych rozmiarach i wykonaniach, aby spełnić indywidualne potrzeby i wymagania. Optymalne wymiary PowerKon LT zależą od różnych czynników, takich jak wielkość pomieszczenia, w którym grzejnik jest zainstalowany, oraz wymagana moc grzewcza. Z reguły PowerKon LT jest dostępny w trzech różnych rozmiarach. Wymiary te to 780 mm, 1030 mm i 1220 mm szerokości przy wysokości 618 mm i głębokości 141 mm.

PowerKon LT