Nowe urządzenie Ultra Allround
dla otwartych sufitów

Ogrzewanie i chłodzenie w instalacjach niskotemperaturowych

Trudno wyobrazić sobie obiekty handlowe, hale przemysłowe i komercyjne bez nagrzewnic powietrza Kampmann. Zapewniają one optymalny klimat i komfort w danym wnętrzu. Aby uwzględnić także zwiększone wymogi wobec designu, opracowaliśmy nie tylko technicznie, ale i optycznie odpowiedni produkt: nasze nowe urządzenie sufitowe Ultra Allround.

Ultra Allround to urządzenie do otwartych sufitów, przyciągające uwagę.

Nowy Ultra Allround w zestawieniu

  • urządzenie sufitowe do grzania i chłodzenia przy sufitach do wysokości 7 m
  • wylot powietrza na dole (tryb grzania), wylot boczny (tryb chłodzenia)
  • koszty energii są redukowane przez ograniczony układ warstwowy temperatury
  • inteligentne prowadzenie powietrza zapewnia komfort w pomieszczeniu
  • dopasowane do architektury wewnętrznej, na żądanie z pełną lub częściową okładziną
  • wysokość montażu do siedmiu metrów
  • odpowiednie do zastosowania z pompami ciepła

Heat Pump ready

Dowiedz się więcej o systemach pomp ciepła.

→ Krótkie objaśnienie: Niska temperatura

Gdzie można zamontować urządzenie sufitowe Ultra Allround?

Jako wysokiej jakości urządzenie Ultra Allround jest odpowiednie przede wszystkim do otwartych sufitów w budynkach publicznych i przemysłowych. Urządzenie z okrągłą obudową jest zaprojektowane tak, że zależnie od zapotrzebowania wprowadza ciepłe lub zimne powietrze do obszaru przebywania ludzi i każdorazowo kreuje komfortowy klimat. Urządzenie Ultra Allround może być stosowane do wysokości montażu 7 m.

Jak dokładnie działa ogrzewanie i chłodzenie w trybie niskotemperaturowym?

Ultra Allround jako rozproszone urządzenie końcowe podczas grzania wprowadza pionowo ciepłe powietrze z wysokim impulsem. W ten sposób unika się powstawania tzw. poduszki ciepłego powietrza pod sufitem. Utrudnia ona bowiem w uzyskaniu komfortu w strefie przebywania ludzi oraz zwiększa straty ciepła przez przegrodę sufitową.

Ultra Allround dzięki wymiennikowi ciepła o rozwinietej powierzchni jest „Heat Pump ready” i osiąga w zakresie niskiej temperatury moc do 22 kW; w instalacjach pracujących z wyższą temperaturą 75/55°C możliwe jest osiągnięcie do 50 kW.

Ultra Allround Heizen

Po przełączeniu na tryb chłodzenia siłownik przełacza wylot powietrza w Ultra Allround tak, że chłodne powietrze jest nawiewane poziomo we wszystkich kierunkach. Po opadnięciu do pomieszczenia miesza się ono komfortowo z powietrzem w pomieszczeniu. Efektywne chłodzenie jest możliwe przykładowo przy wykorzystaniu rewersyjnego trybu pracy pompy ciepła. Na przykład z typową temperaturą systemową 7/12°C. Osiąga się przy tym moc chłodzenia do 21 kW.
Urządzenie sufitowe przyczynia się tym samym także latem do uzyskania komfortowych warunków. Także hale z występującym ciepłem procesowym nie stanowią problemu.

Ultra Allround Kuehlen

Przemyślane rozwiązanie wewnętrznie i zewnętrznie

Inżynierowie projektujący otrzymują w postaci Ultra Allround rozwiązanie, które optymalnie integruje się w architekturze sufitów pomieszczeń publicznych, przykładowo sklepów. Dodatkowy plus: Urządzenie można wyprodukować w dowolnym, oczekiwanym przez użytkownika kolorze. Oprócz tego możliwa jest pełna lub częściowa okładzina z metalu do obudowy nagrzewnicy powietrza. Większa lub mniejsza część EPP w urządzeniu Ultra Allround jest przez to widoczna.

Z jakiego materiału wykonane jest urządzenie sufitowe?

Hasłem jest tutaj EPP (ekspandowany polipropylen), z którego wykonana jest konstrukcja wewnętrzna, a tym samym duża część Ultra Allround. Elementy EPP zostały zaprojektowane w firmowym dziale badań i rozwoju w celu zapewnienia idealnego prowadzenia powietrza w urządzeniu.

Tylko wówczas użytkownik może skorzystać z największej zalety urządzenia: powietrze jest prowadzone z wysoką szczelnością, co zapewnia maksymalną produktywność. Dalszą korzyścią jest mała waga materiału, którego kulki piankowe zawierają oprócz tworzywa sztucznego powietrze.

Dla fachowca montaż urządzenia nie stanowi problemu także przy dużej wysokości montażu. EPP jest przyjazny dla środowiska, ponieważ nakład materiałowy jest niski i możliwy jest całkowity recykling.

Ultra Allround