Urządzenia grzewcze i klimatyzacyjne dla systemów z pompami ciepła

Heat Pump ready

Niezależnie od przyczyn zainteresowania rozwiązaniami pomp cieplnych – czy to w celu ograniczenia kosztów bieżących czy w związku z ekologią – nasi klienci oczekują stałego odchodzenia od węglowodorowych źródeł energii.

Prezentujemy nasz szeroki wybór urządzeń przystosowanych do pracy z pompami ciepła – „Heat Pump ready“. Nasze produkty z tą etykietą to przyszłościowe rozwiązanie systemów grzewczych i wentylacyjnych.

Urządzenia niskotemperaturowe do dowolnych zastosowań

Są to:

Urządzenia do systemów niskotemperaturowych
Oprócz pomp ciepła dostępne są liczne inne systemy zapewniające ograniczenie zużycia paliw kopalnianych. Na przykład urządzenia pracujące w systemie niskotemperaturowym. Niezależnie od stosowanego typu systemu niskotemperaturowego: Zyskuje on na wydajności dopiero w połączeniu z energooszczędnymi urządzeniami w pomieszczeniach. Wszystkie nasze produkty z serii „Heat Pump ready” to właśnie takie urządzenia.

Szerokie wybór urządzeń dla przedsiębiorstw i mieszkań
Nasza oferta obejmuje szeroki wybór odpowiednich urządzeń przeznaczonych do najróżniejszych pomieszczeń. Dostępne są różne możliwości łączenia tych urządzeń z pompami ciepła, nasi klienci mają więc szeroki wybór.

Krótkie objaśnienie System pomp ciepła

Bazowa koncepcja nie jest niczym nowym: Źródło ciepła zasila urządzenia w pomieszczeniach ciepłą wodą, które to regulują temperaturę w pomieszczeniach. Rolę, którą pełniły wcześniej kotły olejowe lub gazowe (urządzenia grzewcze), pełni obecnie pompa ciepła. Urządzeniami w pomieszczeniach są obecnie konwektory wspierane przez pracę wentylatorów tam, gdzie wcześniej byłby zamontowany klasyczny grzejnik.

Wspierane wentylatorami urządzenia pracujące w systemie niskotemperaturowym szybko osiągają 3–4 razy większą wydajnością w porównaniu do konwencjonalnych grzejników. Ponadto, jako specjaliści chętnie służymy poradą w kwestiach systemów hydraulicznych (niebieskich/czerwonych), np. odnośnie zastosowania skrzynki hydraulicznej, która znaczenia ułatwia prace montażowe.

Schematyczny rysunek skrzynki hydraulicznej
Nasze rozwiązania obejmują różne urządzenia: od klimakonwektorów w wersji ściennej lub sufitowych klimakonwektorów po konwektory podpodłogowe. Zawsze oferujemy optymalne, zapewniające odpowiedni komfort w pomieszczeniach rozwiązania do systemów pomp ciepła.

Dlatego niska temperatura

Temperatura wody ma kluczowe znaczenie dla wydajnej pracy praktycznie każdego systemu grzewczego. Ta zasada działa także w przypadku klasycznych kotłów gazowych przesyłających do grzejników wodę o temperaturze ok. 55 °C. Jest to system średnio- ew. wysokotemperaturowy. Wysokość temperatury wody zależna jest on wybranego systemu urządzenia grzewczego (kotła gazowego) i urządzeń w pomieszczeniach (grzejników). Jeśli zastąpi się kocioł gazowy pompami ciepła z odpowiednimi urządzeniami w pomieszczeniach, mówimy o systemie niskotemperaturowym, w którym woda grzewcza ma temperaturę ok. 35°C.

Należy pamiętać: Systemy wysokotemperaturowe są mniej wydajne w porównaniu do systemów niskotemperaturowych. Wiążą się z wyższym zapotrzebowaniem na energię i generują wyższe koszty ogrzewania, a tym samym wyższe emisje gazów cieplarnianych.

Choć oczywiście można zaprojektować pompy ciepła z myślą o temperaturze powyżej 55 °C, odbywa się to jednak zawsze kosztem wydajności i energooszczędności. Zastosowanie systemów o temperaturze 35 °C zamiast 55 °C pozwala szybko zwiększyć wydajność o 25 – 35 % i zapewnia tym samym większe oszczędności. Podczas doboru odpowiednich produktów do pomp ciepła należy zwrócić uwagę, czy są one opatrzone naszą etykietą „Heat Pump ready”.

Heat Pump City

Którędy do Heat Pump City?

Czy w środowisku, w którym era ogrzewania paliwami kopalnymi dobiegła końca, nadal szukasz swojej drogi? Chętnie udzielimy ci wskazówek. Na szczęście Heat Pump City nie różni się aż tak bardzo. Ponieważ w systemach pomp ciepła, chociaż generator ciepła jest nowy, projektanci i rzemieślnicy mają dostęp do jednego z największych asortymentów produktów dla jednostek pokojowych. Zawsze odpowiednie do każdego zastosowania.

Witamy w erze niskich temperatur.

Witamy w Heat Pump City!

Urządzenia pracujące z pompami ciepła w budynkach biurowych

Wiele firm ponosi obecnie stale rosnące koszty energii. Dobrym sposobem na ograniczenie zależności od paliw kopalnianych jest regulacja temperatury w pomieszczeniach biurowych przez połączenie pompy ciepła z decentralnymi urządzeniami grzewczymi.

Katherm HK

Katherm HK

Opracowane do zastosowań w pomieszczeniach z sięgającymi podłogi oknami, wspierane pracą wentylatorów konwektory podpodłogowe umożliwiają optymalną klimatyzację biur, sal konferencyjnych lub holi wejściowych, ale też zajmują niewielkie przestrzenie.

Inteligentnie opracowane doprowadzanie ciepła zimą chroni pomieszczenie przed dobiegającymi z powierzchni okien strumieniami chłodnego powietrza lub gorącego powietrza latem.

Urządzenia są całkowicie wpuszczone w podłogę, widoczna jest więc tylko ich górna kratka osłonowa.

🠖 Unterflurkonvektor Katherm HK
Kadeck

KaDeck

To urządzenie sufitowe z eleganckim panelem subtelnie wpasowuje się w podwieszony sufit pomieszczenia. Wlot i wylot powietrza znajdują się w osłonie i są zaprojektowane tak, aby maksymalnie ograniczyć możliwośc powstawania przeciągu nawet w najmniejszych pomieszczeniach.

Dzięki wysokości zaledwie 16 cm KaDeck to urządzenie o najbardziej spłaszczonej konstrukcji w swojej klasie.

🠖 KaDeck

Urządzenia pracujące z pompami ciepła w halach przemysłowych

Aparaty grzewczo-wentylacyjne są dobrym sposobem na energooszczędną regulację temperatury w halach produkcyjnych, magazynach i budynkach logistycznych, także przy obecnym szerokim zastosowaniu pomp ciepła.

W nowych budynkach dla zapewnienia odpowiedniej ilości energii grzewczej wystarczą tylko pompy ciepła. W starszych budynkach warto zastosować pompy ciepła wraz z nagrzewnicami jako system uzupełniający aby w dużym stopniu odciążyć kocioł gazowy.

Lufterhitzer TOP

TOP

W halach z wysokimi sufitami nasz specjalnie opracowany niskotemperaturowy wariant aparatu grzewczo-wentylacyjnego TOP zapewnia skuteczne mieszanie powietrza w systemie niskotemperaturowym z pompami ciepła.

Odpowiednie akcesoria zapewniają optymalny przepływ powietrza bez ryzyka wystąpienia przeciągu w obszarach przebywania ludzi. Strefy ciepłego powietrza pod sufitem, które często powstają w innych systemach, nie zostają utracone, ale zostają uruchomione w celu dogrzania hali.

🠖 TOP
Ultra Allround

Ultra Allround

To wysokiej jakości urządzenie nawiewa ciepłe powietrze do hal o wysokości nawet siedmiu metrów, zapewniając optymalny klimat.

Urządzenie Ultra Allround umożliwia także korzystanie z funkcji chłodzenia, w jaką również wyposażona jest pompa ciepła. To okrągłe urządzenie rozprowadza schłodzone powietrze we wszystkich kierunkach, które następnie opada i miesza się z powietrzem w hali. Jest to szczególna zaleta w upalne lato, przy wysokich temperaturach procesowych lub procesach produkcyjnych wymagających wysokiej precyzji.

🠖 Ultra Allround

Urządzenia pracujące z pompami ciepła w hotelach

Goście hotelowi oczekują komfortowej temperatury w swoim pokoju, co latem oznacza konieczność chłodzenia.

Właściciele hoteli muszą jednak ograniczać koszty operacyjne. Pompy ciepła doskonale spełniają obie te potrzeby i są wyraźnie bardziej ekologiczne w porównaniu do popularnych do niedawna urządzenia typu split, które wiązały się z obiegiem dużej ilości szkodliwych dla klimatu, toksycznych lub łatwopalnych czynników chłodniczy. Pompy ciepła przesyłają do pomieszczeń samą wodę o regulowanej temperaturze. Doprowadzana do klimakonwektorów woda służy następnie do regulacji temperatury powietrza w pomieszczeniu.

Fancoil Venkon

Venkon

Klimakonwektor Venkon firmy Kampmann to najcichsze urządzenie w swojej klasie, dzięki czemu sprawdza się zwłaszcza w sypialniach pokoi hotelowych.

Klimakonwektor Venkon ogrzewa i schładza powietrze w pomieszczeniu, nawiewając powietrze o regulowanej temperaturze, które następnie opada z nieodczuwalną prędkością. Zapewnia to gościom optymalny komfort i umożliwia regulację w określonym zakresie wydajności.

🠖 Venkon
Fancoil KaCool D AF

KaCool D AF

Hotele są budynkami wielofunkcyjnymi. Oprócz pomieszczeń dla gości, znajdują się w nim także duże pomieszczenia, np. sale konferencyjne, restauracje i recepcje. W takich pomieszczeniach doskonale sprawdza się klimakonwektor KaCool D AF. Jest to urządzenie sufitowe przystosowan do pracy z pompą ciepła i umożliwia zarówno ogrzewanie, jak i chłodzenie.

„AF” to skrót dla „AtmosFeel” i stanowi logo projektowe tych urządzeń, które zapewniają całkowicie pozbawione przeciągów rozprowadzanie powietrza pod sufitem.

🠖 KaCool D AF

Urządzenia pracując z pompami ciepła w mieszkaniach

Już od dawna panuje mit, że pompa ciepła w domach może służyć tylko do ogrzewania podłogowego. Uzupełnione o pracę wentylatora grzejnik, zwany także konwektorem niskotemperaturowym, to odpowiednie rozwiązanie dla mieszkań.

PowerKon LT

PowerKon LT

Nasz PowerKon LT jest takim urządzeniem. Jest doskonale przystosowany do nowego budownictwa, równie dobrze jednak sprawdza się też w starszych domach.

Urządzenie PowerKon LT umożliwia bezproblemowe przejście od ogrzewania olejowego lub gazowego na pompę ciepła. Ponadto, w zależności od uwarunkowań instalacji można je wyposażyć także w funkcję chłodzenia.

🠖 Powerkon LT

Chłodzenie za pomocą pomp ciepła

Odpowiednie urządzenia mogą być zasilane nie tylko ciepłą, ale także zimną wodą, która chłodzi pomieszczenia.

Zależnie od wymaganego stopnia chłodzenia, dostępne są odpowiednie izolacje przewodów oraz instalacja odprowadzania wody skropliny. Wszystkie te czynniki należy oczywiście uwzględnić już na etapie wyboru instalacji.

Pozwoli to zapewnić dodatkowy komfort pomieszczeń.