header21

Właściwa nagrzewnica powietrza do każdego pomieszczenia

Kompletna oferta i różnorodność wariantów

Kampmann jest jedynym producentem na rynku, który ma w ofercie nagrzewnice powietrza o mocy od 6,5 do 89 kW i posiada w asortymencie odpowiednie urządzenie do każdego pomieszczenia. Możesz na tym polegać!

Zamiast pracować z różnymi markami i technologiami, możesz zawsze pracować z tymi samymi urządzeniami. Dla użytkownika oznacza to bezpieczeństwo, oszczędność czasu i rutynę.

Dla każdego projektu można znaleźć indywidualnie dopasowane rozwiązanie, które optymalnie spełni wszystkie specyficzne wymagania obiektu, czy to w zakresie ogrzewania i/lub chłodzenia, czy to w przemyśle i handlu, czy też w salonach sprzedaży itp. Seria nagrzewnic powietrza z technologią EC obejmuje wyjątkowo szeroki zakres wydajności.

Moce ogrzewania i chłodzenia

           

Konsekwentne przechodzenie na technologię EC

Firma Kampmann daje przykład jako lider rynku, przestawiając całą serię swoich podgrzewaczy powietrza na technologię EC. Jedna technologia dla całej gamy nagrzewnic powietrza? TAK, ponieważ jest to konsekwentne.

Inteligentny układ elektroniczny EC umożliwia bezstopniową regulację prędkości obrotowej z optymalnym punktem pracy silnika w całym zakresie prędkości. Pozwala to uniknąć nadmiernego zużycia energii oraz trwale obniża koszty eksploatacji – to decydująca zaleta w porównaniu do przestarzałej technologii AC.

Dla klientów oznacza to przede wszystkim bezpieczeństwo planowania. Silniki EC zapewniają wydajność, spełniając jednocześnie przyszłościowo wymagania dyrektywy UE w sprawie ekoprojektu dla produktów związanych z energią (ErP), która zostanie zaostrzona w 2022 roku.

Technologia EC zastosowana w nagrzewnicy powietrza zapewnia również niższą emisję hałasu, ponieważ zainstalowane wentylatory z łopatkami o profilu sierpowym pracują cicho i płynnie, nawet przy dużej mocy. Nagrzewnica powietrza pracuje tylko w takim zakresie mocy, jaki jest wymagany.

                  

Najważniejsze cechy jakościowe serii nagrzewnic powietrza EC w skrócie

TOP – idealny model do trudnych warunków

 • nowe średnice i wymiary tworzą szerokie spektrum
 • zwiększona wydajność w kwestii objętości przepływu i mocy cieplnej
 • wielkość 8 – nadaje się do bardzo wysokich hal (do 20 m)

TOP C - kiedy lato doskwiera zbyt mocno

 • z modelem TOP C można chłodzić hale magazynowe w gorące dni 
 • klienci poszukujący ogrzewania do hal mogą także być zainteresowani chłodzeniem 
 • dotąd tylko jako rozwiązanie projektowe – teraz ten uniwersalny model jest już dostępny w produkcji seryjnej

TIP - prosty, wydajny, ekonomiczny

 • identyczna w konstrukcji mniejsza wersja modelu TOP potrzebuje mniejszej liczby akcesoriów 
 • tylko z miedziano-aluminiowym wymiennikiem ciepła (mniej odpowiedni do specjalnych zastosowań przy obecności w powietrzu substancji agresywnych, a także tłuszczu lub pyłu) 
 • trzy wielkości (5/6/7) posiadające po dwa stopnie wydajności 
 • chętnie przeanalizujemy projekt i dobierzemy rozwiązanie – TIP lub TOP 

Ultra - do kompleksowych i wielkoskalowych projektów

 • niezmieniona gama wielkości
 • adaptacje konstrukcyjne dla wyższej wydajności

Nagrzewnice budowlane EC - Zastosowanie mobilne – do ogrzewania w stanie surowym lub osuszania miejsca budowy

 • Dzięki nagrzewnicy budowlanej wyeliminujesz zimowe przestoje. Zapewnij terminową realizację Twoich projektów.
 • Nagrzewnice budowlane, jako promienniki elektryczne lub gazowe, zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Dzięki układowi automatycznego włączania na urządzeniach EC można polegać, nawet jeśli dochodzi do przerw w dostawie energii.
 • Wszystkie nagrzewnice budowlane EC są standardowo wyposażone we wtyczkę Schuko, wyłącznik główny i nastawnik prędkości obrotowej 0 - 100%, jak również termostat przemysłowy zamontowany fabrycznie.

Wszystkie nagrzewnice powietrza są sterowane za pomocą firmowego systemu sterowania KaControl. Ponadto poprzez standaryzowane interfejsy urządzenia można podłączyć do nadrzędnych sieci lub systemów automatyzacji budynków, takich jak BACnet, Modbus lub KNX. W maksymalnie 24 strefach można sterować nawet 60 urządzeniami.

  

„Made in Germany” to w firmie Kampmann nie jest pustosłowie. Nagrzewnice powietrza są produkowane w Niemczech, podobnie jak inne elementy, takie jak wentylatory.