Eurotheum, Frankfurt nad Menem

Modernizacja wieżowca w dzielnicy bankowej

inwestor: Commerz Real Investmentgesellschaft mbH

Miejscowość: Frankfurt nad Menem

Eurotheum to wieżowiec w samym sercu dzielnicy bankowej we Frankfurcie. Jego bezpośrednim sąsiadem jest Main Tower, czwarty co do wysokości budynek w Niemczech. Budynek Eurotheum zaledwie połowy tej wysokości wygląda jak jego młodszy brat – przy czym liczy sobie wciąż jeszcze 110 metrów. I rzeczywiście Main Tower i Eurotheum zostały zbudowane w tym samym czasie. Oba budynki zostały oddane do użytku w 2000 r. Od 2015 r. firma Commerz Real zaczęła na nowo promować Eurotheum pod hasłem „Nowa wielkość”. Wieżowiec został przeprojektowany do 21. piętra według planów znanego architekta Petera Kulki. Od 22. piętra zaczyna się hotel „Innside”.

Architekt Peter Kulka tak skomentował projekt: „Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w przeprojektowaniu tak wyrazistego obiektu urbanistycznego jak Eurotheum. W ten sposób wyznaczymy akcenty architektoniczne, zrealizujemy potrzeby funkcjonalne współczesnego świata i stworzymy wyjątkową jakość przestrzeni mieszkalnej przy użyciu najwyższej jakości materiałów”. Przyczynią się do tego również konwektory wentylatorowe KaDeck firmy Kampmann.

Na piętrach Eurotheum rozmieszczonych jest 113 urządzeń, z czego 83 w wersji specjalnej o wymiarach specyficznych dla danego projektu i specjalnym lakierze RAL 9006 (białe aluminium). Dzięki temu konwektory wentylatorowe dopasowują się dokładnie do koloru sufitu rastrowego. Wyjątkowo niska wysokość konstrukcyjna wynosząca zaledwie 160 mm pozwala zaoszczędzić miejsce przy projektowaniu sufitu podwieszanego.

KaDeck posiada wentylator poprzeczny EC przyspieszający przepływ powietrza, dzięki czemu jest on szczególnie cichy i wydajny. Zastosowany w Eurotheum wariant z chłodzeniem wilgotnym również zapewnia dodatkową wydajność. Przekonująca jest również koncepcja inspekcji: w przypadku konserwacji można otworzyć całą dolną część urządzenia, aby umożliwić bezpośredni dostęp do wszystkich konserwowanych elementów. Eliminuje to konieczność wykonania otworu rewizyjnego w miejscu montażu.

Wbudowane produkty

KaDeck

KaDeck

Elastyczna klimatyzacja do nowo budowanych i istniejących budynków biurowych.