Antares Tower, Barcelona

Optymalne powietrze wnętrz klasy wyższej

Miejscowość: Barcelona

Firma Kampmann zapewnia optymalny klimat pomieszczeń w nowym luksusowym wieżowcu zaprojektowanym przez światowej sławy architektkę Odile Decq (Studio Odile Decq). Budynek został skonstruowany przez firmę Shaftesbury Asset Management Group — jedną z wiodących europejskich deweloperskich i zarządzających aktywami spółek finansowych. Ten stylowy, luksusowy budynek zdobi obecnie horyzont hiszpańskiej Barcelony.

Jednak obiekt będzie na najwyższym poziomie nie tylko pod względem estetycznym. Równie wyrafinowana będzie technika klimatyzacyjna.

Indywidualne życzenia klimatyzacyjne mieszkańców 26 pięter tego 100-metrowego apartamentowca spełniać będą podłogowe konwektory Katherm HK. W sumie na 1300 m.b. zastosowano w nim 540 urządzeń Katherm HK z funkcją ogrzewania i chłodzenia. Wymogi estetyczne sprawiły, że konieczne było wykonanie urządzeń w wersjach specjalnych, z dociętymi na ukos narożnikami i wycięciami na słupy. Dodatkowo podłogowe konwektory są tak zaprojektowane, że skierowana do wnętrza osłona funkcjonuje jako stopień. Ponieważ kratki powinny kolorystycznie pasować do wnętrz, Decq wybrała kratki zwijane w kolorze „brąz anodowany”. Kampmann dostarczył też puste kanały, aby zachować jednolity wygląd.

Panoramiczne okna w sypialniach i salonach oraz w kuchniach i łazienkach gwarantują wspaniałe widoki miasta. Wymagają też jednak specjalnej koncepcji klimatyzacyjnej. Aby podtrzymać atrakcyjny design, Kampmann dostarczył podłogowe konwektory Katherm HK do podłóg zwykłych i podniesionych. Takie rozwiązanie sprawia, że przed szklanymi taflami nie ma żadnych widocznych grzejników.

Pomieszczenia budynku pełnią różne funkcje, co należało uwzględnić przy projektowaniu klimatyzacji. W Antares dostępne są mieszkania jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowe (w tym także apartamenty dwupoziomowe i mieszkania typu penthouse) w cenie powyżej 850 000 EUR.

Powierzchnia mieszkań wynosi od 100 do 400 metrów kwadratowych i są one wyposażone w prywatne tarasy (o powierzchni do 160 metrów kwadratowych). W budynku dostępny jest także szeroki wybór miejsc usługowych lifestyle i wellness, w tym m. in. Sky Terrace z basenem Infinity na dachu, pawilon ogrodowy i kort do odmiany tenisa, która cieszy się bardzo dużą popularnością w Hiszpanii, a także w pełni wyposażone centrum fitness Technogym z ciężarkami i urządzeniami do ćwiczeń kardio, wewnętrzny basen z jacuzzi, sala do jogi oraz specjalnie dostosowane sauny parowe i suche. Na parterze budynku można znaleźć prowadzoną przez wyróżnionego gwiazdką Michelina szefa kuchnia Romaina Fornella restaurację Grand Café Rouge z charakterystyczną zakrzywioną szklaną fasadą o wysokości 9 m. W tym celu firma Kampmann opracowała wersję standardowych wersji konwektorów podłogowych specjalnie dopasowaną do kształtu fasady i zamontowała w podłodze urządzenia Katherm HK w wariancie wygiętym na odcinku wynoszącym łącznie 40 m. Wszystkie konwektory podłogowe muszą mieć idealnie dopasowane wymiary, aby zapewnić danemu obiektowi optymalne, indywidualne rozwiązania.

Kampmann przykłada dużą wagę do energooszczędności i zrównoważonego rozwoju w swoich produktach. W Antares wysokowydajne wentylatory EC wytwarzające strumień poprzeczny są wbudowane w podłogowe konwektory. Dzięki małemu poborowi mocy Katherm HK jest bardzo oszczędny. Bezstopniowa regulacja ułatwia obsługę. Dodatkowo urządzenie pracuje bardzo cicho i jest niemal bezgłośne. Przemyślana konstrukcja sprawia, że konserwacja i czyszczenie są niezwykle łatwe.

Zdjęcia: Antares, Barcelona

Wbudowane produkty

Katherm HK

Katherm HK

Konwekcja wymuszona wentylatorem poprzecznym EC do ogrzewania lub chłodzenia.