Hotel Lido Palace, Riva del Garda TN

Ekskluzywny secesyjny pałac na brzegu jeziora Garda

inwestor: Hotel Lido Palace S.p.A., Riva del Garda TN, Italien

Miejscowość: Riva del Garda TN

Lido Palace należy do Leading Hotels of the World, organizacji łączącej pod swoimi skrzydłami najlepsze na świecie hotele i ośrodki wypoczynkowe. Urządzenia Venkon C doskonale spełniają wymogi odnośnie do najwyższego komfortu klimatycznego i cichej pracy w ekskluzywnych pokojach hotelowych. Wbudowane są w strefie wejściowej w niewidoczny sposób w podwieszonym suficie. Stąd świeże powietrze i powietrze obiegowe trafia przez elastyczne rury do wylotów umieszczonych przy oknach.

Ogrzewanie i chłodzenie z podłogi – i to przy maksymalnej wydajności: to zadanie doskonale spełniają kanały podłogowe Katherm HK we foyer i korytarzach, w restauracjach i pomieszczeniach spa. Specjalne rozwiązania, takie jak narożniki i wycięcia na słupy, pozwalają dostosować kanały podłogowe idealnie do warunków architektonicznych w pomieszczeniu. W przypadku przeszkleń sięgających do podłogi zapewniają wolny widok na malownicze jezioro, fascynujący górski krajobraz i zabytkowy park.

W luksusowych apartamentach w dobudowanych piętrach kanały podłogowe Katherm HK zintegrowane są z niskim podokniem. W całym hotelu kratki zwijane Optiline w kolorze aluminium anodowanego na kolor naturalny estetycznie zakrywają kanały.

Dzięki nowej technologii EC i minimalnym zużyciu energii urządzenia Katherm HK umożliwiają trwałą oszczędność kosztów eksploatacji. Kanały podłogowe w nowym przeszklonym foyer wyposażone są w funkcję nawiewu zapewniającą ogrzewanie, chłodzenie i dopływ świeżego powietrza.

Kurtyna powietrzna Tandem 300 zainstalowana w podwieszanym suficie na wejściu do hotelu dyskretnie zapewnia idealne powitanie gości. Skutecznie chroni przed wnikaniem zimnego powietrza w zimie i gorącego powietrza w lecie. Innowacyjna technologia tandemowa minimalizuje straty energii przy otwartych drzwiach.

Fachowa instalacja: Masè Termoimpianti S.r.l.

Wbudowane produkty

Venkon

Venkon

Klimakonwektory, powietrze obiegowe. Ogrzewanie, chłodzenie i filtracja dla maksymalnego komfortu.
Tandem EC

Tandem EC

Kurtyna wstępna i kurtyna ciepłego powietrza do skuteczniejszego ekranowania zimnego powietrza.