Hotel Roomers, Baden-Baden

Elegancja i minimalizm w nowym designerskim hotelu

inwestor: Roomers Baden-Baden Hotelbetriebs GmbH

Miejscowość: Baden-Baden

Baden-Baden – nazwa budząca przyjemne skojarzenia: miasto na skraju Szwarcwaldu to nie tylko kurort, ale i ośrodek kultury i sztuki oraz międzynarodowych spektakli. Nie dziwi więc, że w roku 2009 Barack Obama podczas swojej pierwszej wizyty w Niemczech gościł właśnie tutaj. Szkoda, że Roomers jeszcze wtedy nie istniał – byłby adekwatnym hotelem.

Designerski hotel „Roomers Baden-Baden” otwarto w październiku 2016 r. Jest on optymalnie położony niedaleko teatru Festspielhaus. Całą koncepcję architektury wnętrz i wystroju pokoi opracował renomowany włoski projektant Piero Lissoni. 130 pokoi i apartamentów wyróżnia purystyczna elegancja i dyskretna szlachetność. 141 urządzeń Venkon EC gwarantuje, że atmosferze komfortu towarzyszy również komfortowy klimat. Klimakonwektory wentylatorowe zostały wbudowane w podwieszany sufit w możliwie niewidoczny sposób.

Dyskretnie umieszczone urządzenia klimatyzacyjne zapewniają optymalny klimat nie tylko w pokojach, ale też w lobby i w barze. Dlatego hotel zdecydował się na podłogowe kanały grzewcze Katherm do ogrzewania i chłodzenia. 150 metrów bieżących podłogowych kanałów grzewczych umieszczonych wzdłuż sięgających do podłogi okien zapewnia niczym niezmącony widok na przyległy Szwarcwald.

Dyskretne rozwiązanie istotne było również w przypadku ochrony przed zimnym powietrzem na wejściu: kurtyna powietrzna Tandem 385 została ukryta w podwieszanym suficie w niemal całkowicie niewidoczny sposób i pracuje tam z maksymalną wydajnością. Opatentowane rozwiązanie, obejmujące niepodgrzewną kurtynę wstępną jako strumień wspierający dla kurtyny ciepłego powietrza, które zapewnia skuteczną i energooszczędną ochronę stylowego lobby przed wnikaniem zimnego powietrza.

Koncepcję klimatyzacji uzupełniają klimatyzatory KaCool w postaci kaset sufitowych i urządzeń ściennych firmy Kampmann. Podobnie jak w przypadku sterowania: szybką indywidualną regulację temperatury pomieszczenia zapewniają regulatory KaControl.

Wbudowane produkty

Venkon

Venkon

Klimakonwektory, powietrze obiegowe. Ogrzewanie, chłodzenie i filtracja dla maksymalnego komfortu.
Tandem EC

Tandem EC

Kurtyna wstępna i kurtyna ciepłego powietrza do skuteczniejszego ekranowania zimnego powietrza.