Primulator, Łódź

Designerski nowy budynek siedziby głównej firmy

inwestor: PRIMULATOR Sp. z o.o.

Miejscowość: Łódź

Gorąco i zimno – kawa i lody. Norweska firma Primulator o bogatej tradycji produkuje ekspresy do kawy, maszynki do lodów, piekarniki, parowary i zamrażarki. Już od 1991 roku firma Primulator działa także w Polsce – z sukcesem, o czym świadczy nowa siedziba w Łodzi, do której firma przeniosła się w końcu grudnia 2015 roku: dwupiętrowy budynek spełnia najwyższe wymagania w kwestii wzornictwa, komfortu, ekologii i klimatyzacji.

Ogrzewanie i chłodzenie – przed sięgającymi podłogi oknami w hallu głównym zainstalowane są urządzenia Katherm HK: podłogowe kanały grzewcze do ogrzewania i chłodzenia. Duże, reprezentacyjne pomieszczenie wyposażone jest w kubistyczne wazony i designerskie meble. Katherm elegancko wtapia się w otoczenie. Dyskretne, najcichsze na rynku, ale mocne i wydajne dzięki silnikom EC podłogowe kanały grzewcze zapewniają tu optymalny klimat. Uzupełniają je urządzenia Katherm NX z naturalną konwekcją.

Z dala od okien za klimatyzację odpowiadają konwektory wentylatorowe Venkon i KaCool D firmy Kampmann. Oba wtapiają się w wyrafinowane otoczenie dzięki swojemu powściągliwemu, ale zachwycającemu w szczegółach wyglądowi. Również te urządzenia wyposażone są w bardzo cichą technologię EC, zapewniając przyjemny komfort bez przeciągów.

Wszystkie urządzenia Kampmann wyposażone są we własny sterownik KaControl, za pomocą którego zintegrowane są z systemem automatyki budynku.

Wbudowane produkty

Venkon

Venkon

Klimakonwektory, powietrze obiegowe. Ogrzewanie, chłodzenie i filtracja dla maksymalnego komfortu.
KaCool D AF

KaCool D AF

Kaseta sufitowa z AtmosFeel dla maksymalnie przytulnej atmosfery w pomieszczeniach.
KaCool D HY

KaCool D HY

Kaseta sufitowa do ogrzewania, chłodzenia i filtracji. Zgodność z wymogami higieny wg VDI 6022.