Schloss Elmau Retreat, Elmau-Klais

Nowy budynek obok historycznego zamku stanowi arenę spotkań na szczycie G7

inwestor: Dietmar Müller-Elmau, Schlossherr

Miejscowość: Elmau-Klais

W długiej i fascynującej historii zamku Elmau 7 i 8 czerwca 2015 roku dopisano kolejny, już teraz historyczny rozdział: podczas szczytu G7 szefowie rządów krajów G7 omawiali zagadnienia o znaczeniu globalnym. Konferencja odbyła się w „Schloss Elmau Retreat”, otwartym dopiero w kwietniu 2015 roku nowym budynku w bezpośrednim sąsiedztwie właściwego zamku.

47 apartamentów i pokoi, trzy restauracje, sale klubowe, biblioteka z najlepszym wyposażeniem, fantastyczne spa oraz równie idylliczna, co rozległa panorama pasma górskiego Wettersteingebirge – to nie przypadek, że Schloss Elmau Retreat należy do wiodących hoteli na świecie. Aby jakość powietrza w hotelu dotrzymała kroku świeżemu powietrzu alpejskiemu, przed sięgającymi podłogi oknami fasadowymi zainstalowano konwektory podpodłogowe firmy Kampmann.

Podłogowe kanały grzewcze Katherm QK ogrzewają pomieszczenie cicho i szybko: wentylator napędzany zaawansowanym technicznie silnikiem EC nawiewa ogrzane powietrze w górę wzdłuż chłodnych okien frontowych, zanim wpadnie ono do pomieszczenia i ogrzeje je równomiernie, bez wytwarzania przeciągów. Również w Elmau zainstalowano Katherm HK, które oprócz funkcji ogrzewania posiadają także funkcję klimatyzacji. Firma Kampmann jest liderem rynkowym i technologicznym w dziedzinie konwektorów podpodłogowych i specjalizuje się w szczególności w klimatyzacji podłogowej.

Podłogowe kanały grzewcze są sterowane przez system regulacji KaControl firmy Kampmann. System ten umożliwia włączenie do systemu automatyki budynku i tym samym obszerne dokumentowanie i sterowanie instalacji elektrycznych. Na pokojowym panelu obsługi gość hotelowy może indywidualnie regulować klimat w pomieszczeniu.

Ktoś, kto z taką pieczołowitością wyposaża swój hotel w urządzenia wysokiej jakości jak Dietmar Müller-Elmau, ma także szczególne wymagania dotyczące estetyki wylotów powietrza. Do swojego hotelu właściciel zamku wybrał kratki zwijane z lakierowanego dębu, które świetnie harmonizują z pozostałym wyposażeniem wnętrza.

Wbudowane produkty

Katherm QK

Katherm QK

Konwekcja z wentylatorem poprzecznym EC o małych wymiarach.
Katherm HK

Katherm HK

Konwekcja wymuszona wentylatorem poprzecznym EC do ogrzewania lub chłodzenia.