Centrum kwalifikacji Volkswagen, Freising

Nowy budynek o doskonałym bilansie energetycznym

inwestor: Volkswagen Group Real Estate GmbH & Co. KG, Wolfsburg

Miejscowość: Freising

W przypadku systemu automatyki budynku nowego centrum szkoleniowego Volkswagen postawiono wysokie wymogi w zakresie energooszczędności. Za przyjazną dla środowiska klimatyzację pomieszczeń w całym budynku drogą pośredniego chłodzenia przez odparowanie w połączeniu z odzyskiem ciepła odpowiadają dwa urządzenia wentylacyjne KLIMANAUT 30. Urządzenia KLIMANAUT pozwalają zaoszczędzić do 80% energii w porównaniu z konwencjonalnymi systemami. Wbudowane czujniki dwutlenku węgla zapewniają dopływ świeżego powietrza zgodnie z zapotrzebowaniem. Urządzenia są zamontowane na dachu budynku, co oszczędza miejsce.

W dziesięciu wielofunkcyjnych salach treningowych kształci się do 6000 pracowników organizacji handlowej Volkswagena. We wszystkich salach treningowych oraz w obszarze stołówki i recepcji wytrzymałe aparaty grzewczo-wentylacyjne zapewniają rozproszone ogrzewanie i wentylację. W połączeniu z wylotami powietrza KaMAX umożliwiają one konsekwentne mieszanie powietrza w wysokich halach.

Wentylatory dachowe Diafort odpowiadają za kontrolowane odpowietrzanie budynku centrum szkoleniowego. Ich zalety to spokojna praca, szerokie spektrum mocy i długa żywotność.

Poszczególne produkty Kampmann tworzą w centrum szkoleniowym inteligentne rozwiązanie systemowe. Regulacja urządzeń KLIMANAUT zintegrowana jest w danym urządzeniu wentylacyjnym. Regulacja urządzeń rozproszonych odbywa się za pomocą dwóch szaf sterowniczych KaBus zainstalowanych w centrali technicznej na piętrze.

Mata wejściowa Portagard z fabryki mat wejściowych Kampmann idealnie wpasowana jest w szklany wiatrołap budynku. Nadaje ona wejściu reprezentatywny charakter i spełnia najwyższe wymogi w zakresie funkcjonalności.

Wbudowane produkty

TOP

TOP

Urządzenia ścienne i sufitowe, rozwiązanie zapewniające ciepłe powietrze w halach dla niemal wszystkich wymagań.