header

Całościowa optymalizacja produktu

Nowy Fan Coil KaDeck jest lżejszy, bardziej cichy i bardziej trwały

Fan Coil KaDeck to już od 2016 roku popularny produkt Kampmann.

Pod względem zewnętrznym KaDeck odpowiada, podobnie jak inne kasety sufitowe za to, aby powietrze było chłodzone lub podgrzewane. W razie potrzeby urządzenie rozdziela także świeże powietrze. Dużą różnicą jest jednak technika urządzenia. Kampmann KaDeck wykorzystuje do tłoczenia powietrza wszystkie zalety wentylatora z przepływem poprzecznym EC, a nie, co typowe w przypadku kaset sufitowych, wentylatora promieniowego.

  

Doświadczenia z ostatnich lat i przede wszystkim cenne opinie klientów firma Kampmann wdrożyła w zoptymalizowanej wersji urządzenia. Nowe urządzenie jest lżejsze, bardziej ciche i bardziej trwałe.

KaDeck zawsze był korzystnym rozwiązaniem ze względu na …

  • wysokie zróżnicowanie kształtów i kolorów
  • tylko 165 milimetrów wysokości konstrukcyjnej
  • wysokiej jakości design
  • efektywność dzięki technologii EC
  • brak konieczności otworu rewizyjnego

Teraz jest jeszcze lepszym, ponieważ ...

  • występuje teraz także w wariancie 4-przewodowym
  • możliwa jest podwójna ilość pierwotnego powietrza
  • ma niezauważalną pompkę kondensatu
  • jest bardziej przyjazny w montażu dzięki redukcji wagi
  • możliwe jest integrowanie zaworów także niezależnych od ciśnienia otoczenia

Nowy KaDeck całkowicie z EPP

Ten skrót oznacza „ekspandowany polipropylen”. Tworzywo to jest bardzo lekkie, ma dużą wytrzymałość, właściwości izolacyjne, może być poddawane recyklingowi, a tym samym jest optymalnym rozwiązaniem dla zapewnienia roli nośnej w nowym KaDeck: Izolacja EPP zapewnia znacznie mniejszą wagę, tłumi dźwięki i uniemożliwia straty ciepła.

Projektanci i architekci od urządzeń klimatyzacyjnych oczekują jak największego ograniczenia wizualnego. Najlepiej, jeśli są one niewidoczne lub zlewają się z otoczeniem. Jeśli mimo to urządzenie czasem przyciągnie uwagę obserwatora, to odpowiedni wystrój wnętrza ma sprawić, aby jego design współgrał z całą resztą. Dokładnie to oferuje nowy KaDeck: dzięki wysokiej jakości wykończenia z EPP z niewidocznymi zawiasami i zamkami to urządzenie jako całość jest niezwykle dyskretne, jednak jego detale to prawdziwa uczta dla oczu. Dodatkowo jest to wspomagane przez wysokie zróżnicowanie kolorystyczne urządzenia. Oprócz standardowego koloru białego (RAL 9016) KaDeck można tym samym dopasowywać na zamówienie klienta także pod względem kolorystycznym. Także kratka wlotu powietrza na zamówienie jest biała, a nie szara (RAL 9006).

Nowa koncepcja

Jednak nowy KaDeck przeszedł nie tylko „EPPtimizację”, ale też zrealizowano zupełnie nową koncepcję: Wlot powietrza jest zakryty przez filtr stały, urządzenie można zamontować i oczyścić łatwiej niż jego poprzednie wersje. Wprowadzono także optymalizacje pod względem odprowadzania kondensatu. A dzięki zauważalnej pompce kondensatu i nowej technice silnikowej KaDeck jest nawet bardziej cichy.

Niewielka wysokość konstrukcyjna tylko 165 milimetrów prowadzi oprócz tego do dużej elastyczności. Oprócz typowego montażu w stropie pośrednim KaDeck można też zamontować pod stropem (np. z wylotem 2-stronnym); także przy niskiej wysokości stropu. Gwarantowany elegancki wygląd. Zresztą KaDeck w każdym wariancie pasuje do siatki 600 x 600 mm.

Urządzenie przyjazne pod względem montażu i konserwacji

Jak już wspomniano, montaż nowego KaDeck jest jeszcze prostszy niż w przypadku jego poprzednika. Zapewniają to lżejsza konstrukcja, która jest bardzo przyjazna dla instalatora pod względem noszenia, i niewielka liczba części. Mniej części konstrukcyjnych i montażowych KaDeck oznacza mniej błędów montażowych, a samo urządzenie jest przez to bardziej bezpieczne w eksploatacji.

W naszym Centrum Badań i Rozwoju produkty są nie tylko opracowywane, ale też stale optymalizowane. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować za udaną i ścisłą współpracę z naszymi klientami, którzy dają nam konstruktywny feedback. Takie komunikaty zwrotne mogą być weryfikowane przez naszych twórców produktów i uwzględniane w stałej optymalizacji produktów.