hydraulikboxh

Chłodzenie wodą lodową nareszcie łatwe

Skrzynka hydrauliczna znacząco ułatwia instalację agregatów wody lodowej/pomp ciepła. Pozwala to zaoszczędzić specjalistom od techniki grzewczej cennego czasu spędzanego na projektowaniu i montażu, a poszerzenie oferty o rozwiązania chłodnicze nareszcie staje się atrakcyjne.

Chłodzenie budynków to dziedzina, która może także być interesująca dla specjalistów z branży wyposażenia technicznego budynków, którzy jak dotąd działali głównie w zakresie techniki grzewczej. Dostępna jest przecież wiedza, która umożliwia poszerzenie oferty o rozwiązania chłodnicze.

Kampmann Hydraulikbox Schema

Rozwój wydarzeń wokół rozporządzenia w sprawie F-gazów sprawia, że rozwiązania chłodnicze wykorzystujące niewielkie ilości czynnika chłodniczego stają się coraz ważniejsze. Tym samym na popularności zyskują połączenia agregatów wody lodowej/pomp ciepła z wodnymi urządzeniami wewnętrznymi do celów klimatyzacji pomieszczeń.

Skrzynka hydrauliczna firmy Kampmann ułatwia realizację tych rozwiązań z dziedziny klimatyzacji. Obejmuje ona wszystkie istotne komponenty do rozdziału obwodu pierwotnego i wtórnego, znacznie ułatwiając codzienną pracę wykonawców.

Wszystkie komponenty znajdują się w zaizolowanej pod względem dyfuzji pary, wstrząsoodpornej obudowie z wkładem piankowym. Dzięki temu wyeliminowana zostaje konieczność czasochłonnego izolowania poszczególnych komponentów.

Poza wymiennikiem ciepła ze stali nierdzewnej oraz separatorem zanieczyszczeń zintegrowana jest także pompa obiegowa o regulowanej prędkości obrotowej, która gwarantuje energooszczędną pracę.

Skrzynka jest dostępna jako osprzęt dodatkowy w wielkościach mocowych 12, 20 oraz 35 kW dla wszystkich modeli agregatów wody lodowej/pomp ciepła KaClima. Dzięki kombinacji większej liczby urządzeń możliwa jest dokładna regulacja, nawet przy dużym zapotrzebowaniu na moc.

Referenz Katherm

Dostępny jest szeroki wybór urządzeń pokojowych Kampmann, umożliwiający uzupełnienie agregatów wody lodowej/pomp ciepła oraz skrzynek hydraulicznych w celu stworzenia przemyślanego systemu chłodzenia. Poza konwektorami podłogowymi Katherm HK, wersje z klimakonwektorami spełniają wymagania różnych rodzajów pomieszczeń. Zarówno Katherm HK, jak i klimakonwektory Venkon i KaDeck, obsługują funkcje związane z chłodzeniem i ogrzewaniem.

Konwektor podłogowy Katherm HK pasuje do utrzymujących się trendów architektonicznych przewidujących duże, przeszklone fasady. Model ten płynnie wpasowuje się w użyteczną powierzchnię pomieszczenia, nie zasłaniając widoków z sięgających podłogi okien. Ze względu na aktualny standard izolacji wzrasta zapotrzebowanie na chłodzenie budynków. Kampmann spełnia to zapotrzebowanie dzięki maksymalnej wielkości Katherm HK, która opracowana została z myślą o dużej wydajności chłodniczej. Katherm HK pracuje ze wsparciem wentylatora, co pozwala na osiąganie umiarkowanych temperatur na zasilaniu zarówno w trybie chłodzenia, jak i ogrzewania (niska temperatura).

Do biur dostępne są klimakonwektory Venkon w wersji ściennej lub sufitowej, zapewniające krótkie czasy reakcji przy najniższym na rynku poziomie hałasu.

Referenz KaDeck

KaDeck to kolejny klimakonwektor firmy Kampmann, w przypadku którego nacisk położono na niewielką wysokość montażową. To montowane na suficie urządzenie mierzy jedynie 160 mm. W zależności od umiejscowienia w pomieszczeniu KaDeck wykorzystuje jedną lub dwie listwy wylotu powietrza. Zawsze optymalnie wykorzystywany jest efekt Coandy, zgodnie z którym schłodzone powietrze gromadzi się przy suficie, a następnie opada do pomieszczenia, nie tworząc przeciągów.

Na stronie informacyjnej dotyczącej chłodzenia opisano najważniejsze kwestie związane z chłodzeniem budynków.