EPD dla urządzeń grzewczo-chłodzących

Sektor technicznego wyposażenia budynków jest kluczowym elementem dla przełomu energetycznego i tym samym ponosi ogromną odpowiedzialność w kontekście przyszłych pokoleń oraz w zakresie trwałego rozwoju sektora budynków. Eksperci HVAC wybierają produkty, które chronią zasoby i redukują emisję CO2e*. W rezultacie zrównoważony rozwój staje się stałym elementem w decyzji dotyczącej tego czy innego systemu.

Oczywiście możliwe to jest tylko z niezawodnymi danymi, które zostały w zrozumiały sposób przetworzone i z którymi można pracować. Dokładnie to otrzymują Państwo w postaci naszego intuicyjnego narzędzia obliczeniowego i zweryfikowanych Deklaracji Środowiskowych Produktu (Environmental Product Declarations), w skrócie EPD.

*CO2 czy CO2e?

W skrócie często stosuje się pojęcie CO2 dla oznaczenia gazów cieplarnianych. Prawidłowe byłoby jednak pojęcie ekwiwalencji CO2 lub skrótu CO2e, który stosujemy poniżej.

Dlaczego należy pracować z danymi EPD?

Wybór produktów techniki klimatyzacyjnej na podstawie długotrwałych analiz już od dawna nie jest już tylko kwestią wizerunkową. Chodzi tutaj o istotne korzyści dla środowiska, dla przyszłych pokoleń, ale także dla każdego uczestnika projektu.

Layer 1
Layer 2
Layer 3
Layer 4
Layer 5
Layer 6

Zmiana zasad

Dane ekobilansu wyrobów budowlanych są ważne dla certyfikacji budynków z oznaczeniami zrównoważonego rozwoju. W coraz większej liczbie wyrobów budowlanych stosuje się tylko takie materiały, których wpływ środowiskowy może zostać udokumentowany. Ta tendencja będzie postępować także w zakresie technicznego wyposażenia budynków. Wysokiej jakości dane produktowe stanowią zatem kryterium wyboru dla projektantów HVAC oraz inwestorów.

Nasza odpowiednia dokumentacja zrównoważonego rozwoju ułatwia pracę w procesie certyfikacji i zapewnia, że zbierane są cenne punkty dla żądanego certyfikatu budynku.

Jednak zrównoważona branża HVAC i branża budowlana to coś więcej niż biurokracja. Projektanci HVAC chcą wybierać produkty na podstawie jakości i ceny, ale także możliwie małego negatywnego wpływu na środowisko. Efektywność, materiały chroniące zasoby, krótkie drogi transportu i zaawansowany recykling stają się istotnymi wielkościami planowania i projektowania. Brzmi interesująco? Zapraszamy do współpracy!