Flagowy model Katherm QK teraz zostaje uzupełniony o Katherm QK nano
Impuls do stworzenia Nano nadszedł z Londynu: Tutaj, podobnie jak na wielu rynkach eksportowych, wysokość konstrukcji podłogi waha się od 400 milimetrów w budynkach komercyjnych do zaledwie 100 milimetrów w budynkach mieszkalnych. Wiąże się to z różnymi wymaganiami dotyczącymi wysokości konstrukcji podłogowych kanałów grzewczych. Również u nas wysokość konstrukcji podłogi staje się coraz ważniejszą kwestią podczas projektowania budynków. Im mniejsza bowiem głębokość danego sufitu, tym większe zapotrzebowanie na niski podłogowy kanał grzewczy. Opracowany przez firmę Kampmann Katherm QK nano stanowi idealne uzupełnienie sprawdzonego klasyka Katherm QK.
Dwie litery QK znalazły się w nazwie produktu nieprzypadkowo. QK oznacza konwekcję z wentylatorami poprzecznymi (niem. Querstromventilator Konvektion), technologiczne serce cenionego od prawie dwóch dekad urządzenia Katherm QK. Techniczne i fizyczne właściwości podłogowego kanału grzewczego sprawiły, że stał się on hitem sprzedaży wśród projektantów na całym świecie. Dzięki wysokości kanału wynoszącej 112 milimetrów doskonale spełnia on wymagania dotyczące klimatu nawet w najbardziej nowoczesnych pomieszczeniach, zwłaszcza z sięgającymi podłogi dużymi powierzchniami okien: wczoraj, dziś i jutro.
Do sprawdzonego klasyka dołącza teraz model Katherm QK nano, za sprawą którego Kampmann poszerza swoją ofertę wysokiej jakości podłogowych kanałów grzewczych. Krótki dodatek „nano” wskazuje na różnice w wymiarach: na zewnątrz mniejsze są wysokość i szerokość kanału, a wewnątrz wentylator i wymiennik ciepła. Konkretnie: w porównaniu z QK wysokość kanału QK nano została zmniejszona z 112 mm do 70 mm, co pozwoliło zaoszczędzić 42 mm na wymaganej konstrukcji podłogi. Dla projektantów najważniejsza i najbardziej atrakcyjna jest związana z tym możliwość zredukowania konstrukcji podłogi w projektach jednokondygnacyjnych, a szczególnie w tych wielokondygnacyjnych!
Ponadto oprócz Katherm QK o trzech szerokościach kanału 182, 207 i 232 mm i Katherm QK nano o szerokości kanału 165 mm udało się opracować czwarty, wyjątkowo smukły wariant podłogowego kanału grzewczego. Oferuje on kolejne nano-parametry, na przykład nowatorską kratkę FineLine ze stali. Połączenie niewielkiej szerokości QK nano, struktury kratki oraz licznych wariantów kolorystycznych kratki FineLine czynią go doskonałym estetycznym i indywidualnym uzupełnieniem nowoczesnych projektów budowlanych, szczególnie w budynkach mieszkalnych, biurowych i administracyjnych oraz hotelach. Ponadto głębokość krawędzi ramy została zmniejszona o ponad połowę z 18 milimetrów w QK do 8 milimetrów w wersji nano. Konstruktorom Kampmann pomimo znacznego zmniejszenia rozmiarów udało się osiągnąć pełne możliwości techniczne Katherm QK: „Choć wentylator i wymiennik ciepła w QK nano mają mniejsze rozmiary, inteligentna konstrukcja pozwoliła osiągnąć wzrost wydajności, który sprawia, że QK nano pod tym względem w pełni dorównuje modelowi QK” – mówi Product Manager Marcel Rakers. Przekonuje go wysokiej jakości design, tradycyjna jakość Kampmann oraz innowacyjność polegająca na tym, że przy znacznie mniejszej ilości miejsca osiągnięto ten sam poziom wydajności. Najmłodszy członek rodziny Katherm QK otrzymał już nagrodę Plus X Award właśnie w tych trzech kategoriach: jakości, designu i funkcjonalności.
Nowy Katherm QK nano szczególnie dobrze czuje się tam, gdzie pomieszczenia i sufity są planowane pod kątem maksymalnej wydajności i estetyki. Dzięki połączeniu cichego wentylatora poprzecznego EC i wysokowydajnego konwektora urządzenie zapewnia optymalny klimat w pomieszczeniu. Wiele wariantów oraz szeroka wybór akcesoriów predestynują najnowsze podłogowe kanały grzewcze firmy Kampmann do użytku w dużych kompleksach biurowych. Szczególnie tam rozwiązanie nano stanowi idealne uzupełnienie rodziny Katherm QK!
KATHERM QK NANO:
- minimalne wymiary zapewniają maksymalne wykorzystanie kubatury pomieszczenia
- innowacyjna, filigranowa kratka FineLine z pasującą krawędzią ramy gwarantuje doskonały wygląd
- do wyboru: regulacja 24 V, regulacja elektromechaniczna lub system regulacji KaControl
- możliwa integracja z siecią KaControl lub systemami automatyzacji budynku, takimi jak KNX, Modbus czy LON