Elastyczne rozwiązanie dla komfortowego klimatu
Oferta konwektorów podłogowych Katherm jest bardzo szeroka i została już zaadaptowana w niezliczonych projektach. Jesteśmy jednym z liderów tego sektora rynku, a nasze doświadczenie sięga kilku dziesięcioleci. Produkty do ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji optymalnie dopasowujemy do warunków architektonicznych, co umożliwia indywidualne projektowanie komfortu w pomieszczeniu.
Zanim przejdziemy do kompaktowej prezentacji licznych możliwości i wariantów konwektorów podłogowych wraz z przykładami, szybko odpowiemy jeszcze na pytanie:
Jak działają konwektory podłogowe?
Konwektor podłogowy, jak sugeruje sama nazwa, jest montowany w warstwach podłogi tradycyjnej lub podłodze podwójnej. W zależności od wariantu systemu ogrzewa lub chłodzi powietrze w pomieszczeniu. Unosi się ono nad źródło ciepła (konwektor), zapewniając w ten sposób przyjemny klimat we wnętrzu. Oprócz ogrzewania pomieszczenia konwektor podłogowy chroni też przed wnikaniem zimnego powietrza przez duże powierzchnie przeszklone. Tym samym przeciwdziała zaparowywaniu okien. Zatem konwektory podłogowe nie tylko efektywnie utrzymują odpowiednią temperaturę powietrza, ale dbają również o efekt wizualny. Są one dostępne w bardzo wielu wielkościach i różnych funkcjach.
Po zabudowaniu konwektora w podłodze kanał konwektora jest zakryty naszymi kratkami Optiline (w wersji zwijanej lub liniowej), wykonane z aluminium, mosiądzu i stali szlachetnej. Na zamówienie dostępne są także kratki dekoracyjne z drewna.
Różnorodność wariantów dla optymalnego dopasowania do architektury budynku
Prezentowaną przez nas ofertę konwektorów podłogowych cechuje duża różnorodność. Jednak centralnym punktem zawsze jest poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: Jakie opcje pozwalają na optymalne zaadaptowanie do architektury budynku? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o poszczególnych wariantach systemów, kliknij tutaj.
Omawiane są następujące warianty:
- wykonania specjalne, takie jak narożniki docinane pod kątem, wersje łukowe albo np. wycięcia pod okrągłe filary
- moduły łączące
- kratki dekoracyjne i różne wersje kratek
Różnorodność wariantów w branży projektowej
W branży projektowej wymaga się dużej elastyczności w planowaniu pomieszczeń. Wykonania specjalne, umożliwiające dopasowanie konwektora podłogowego do indywidualnych potrzeb, są obecnie standardem. Dlatego konwektory podłogowe Katherm są dostępne dla wszystkich geometrii: ze skośnymi narożnikami, w wersjach wygiętych czy z wycięciami na filary. Dzięki temu można stosować je nawet w miejscach trudnych pod względem architektonicznym. W kwestii obmiarów wystarczy zdać się na naszych specjalistów. Zobacz przegląd możliwości.
Przykładowy projekt z wycięciem i blachą osłonową
W miejscu montażu konwektory podłogowe są przecinane elementem fasady skierowanym do wewnątrz pomieszczenia. Po obu stronach jest on otoczony blachą osłonową.
Przykładowy projekt z narożnikiem dociętym pod kątem
Produkty zapakowane są w najlepszy możliwy sposób. Konwektory podłogowe w wykonaniu z narożnikami dociętymi pod kątem standardowo są dostarczane z wykonaną z tworzywa osłoną (na rysunku w kolorze zielonym), chroniącą ramkę okalającą podczas prac budowlanych. Dodatkowa osłona montażowa z drewna chroni przed zabrudzeniem i uszkodzeniem kanałów, do których także mogłoby dojść podczas trwania budowy. Problemu nie stanowi również kompensacja różnic w poziomie podłogi.
Przykładowy projekt z wycięciem pod filar
Również filary znajdujące się bezpośrednio przed powierzchniami okiennymi nie stanowią żadnej trudności do wykonania i instalacji konwektorów podłogowych. W takim przypadku można zastosować umieszczoną po obu stronach blachę osłonową albo wykonać odpowiednie wycięcie bezpośrednio w kratce.
Jeszcze większa wszechstronność dzięki modułom łączącym
Kampmann wychodzi naprzeciw wymogom architektonicznym i oferuje rozwiązania zapewniające spójny efekt końcowy, bez nieestetycznych przerw. Standardowe moduły łączące pozwalają na elastyczne przystosowanie konwektorów podłogowych Katherm do specyfiki konstrukcyjnej obiektu, bez konieczności wcześniejszego obmiaru. Dopasowanie w miejscu montażu jest wykonywane w kilku krokach roboczych. Klient zyskuje krótszy czas dostawy i szybszą realizację projektu.
Poniższe rysunki obrazują zakres możliwości oraz moduł łączący, który można indywidualnie dostosowywać do warunków pomieszczenia tuż przed zamontowaniem.
Duży wybór kratek dekoracyjnych w różnych wykonaniach
Kratki Kampmann wykonane z wysokiej jakości materiałów pasują wszędzie – także przy zaokrągleniach, narożnikach i skosach. Sprostają wszystkim wymogom wytrzymałościowym, funkcjonalnym i estetycznym. Harmonijne połączenie kratki i ramki pozwala uzyskać spójny efekt końcowy i idealne dopasowanie do architektury budynku.
Dostępne są następujące wersje kratek:
Kratki zwijane i liniowe
- aluminium, anodowane na kolor naturalny, na kolor mosiądzu, na kolor czarny, na kolor brązowy
- aluminium brązowane, lakierowane DB 703
- mosiądz naturalny CuZn 44
- stal nierdzewna naturalna, polerowana
Kratki drewniane
- dąb, buk, merbau lub klon, lakierowane lub olejone w kolorze naturalnym
Do wszystkich kratek można dobrać ramki pasujące kolorem powierzchni.
Mała wskazówka, która pozwala zaoszczędzić: Produkty Kampmann słyną z trwałości. Kratki można odwrócić. Będą wtedy znowu wyglądały jak nowe.
Nasz dział projektowy zapewni wsparcie w każdym projekcie budowlanym. Wydobędziemy z niego maksimum możliwości, nawet jeśli oznacza to, że poszczególne modele Katherm będą musiały spełniać różne funkcje. Projektujemy systemy i dostosowujemy je do geometrii budynku. Doskonale radzimy sobie także z kwestią transportu na plac budowy i w jego obrębie. Wszystkie paczki są dokładnie opisane, tak aby można było bez pomyłek zamontować każdy element we właściwym miejscu – oczywiście z podziałem na poszczególne piętra. Zapraszamy do kontaktu. Konsultantów można znaleźć tutaj.
Ponadto w tym miejscu oddajemy do dyspozycji różne narzędzia ułatwiające projektowanie, takie jak programy obliczeniowe, dane BIM i rysunki CAD.